Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristina Ljadov: ilukirurgia poolt ja solaariumi vastu!

Rubriik „Poolt või Vastu”. Sel korral jagab Buduaariga oma arvamusi KCF (Kalev Chocolate Factory) ekspordi müügijuht Kristina Ljadov .

Rubriik „Poolt või Vastu”. Sel korral jagab Buduaariga oma arvamusi KCF (Kalev Chocolate Factory) ekspordi müügijuht Kristina Ljadov .

Poolt  või vastu ja põhjendus!

Suitsetamine – VASTU – vähemalt avalikes kohtades, eks kodus igaüks ise teab, mis teeb. Rikub tervist, haiseb... ei oska näha ühtegi positiivset aspekti.

Ilukirurgia – POOLT – mõistlikkuse piires vähemalt... eks muidugi see mõistlikkuse piir ole hägune. Kui ikka naisel rinda pole antud või laste saamisega on kaasnenud endale ebameeldivad muutused, siis võib ju enesega rahulolu mõttes seda kohendada. Sama kehtib vanusega kaasnevate kortsude tekkimisel, miks mitte neid natuke siluda ning ennast seeläbi noorema ja ilusamana tunda. Tänapäeva ühiskond mõjutab ju meid kõiki selles osas, et enese eest hoolitsemine on tähtis ja üks osa sellest on ka vajadusel kirurgiline sekkumine.

Euroopa Liit – POOLT – reisimine on muutunud nii palju mõistlikumaks. Avatud piirid, viisavabadus, ühine raha... Teine poolt argument on ka kindlasti EL rahastamise projektid. Tänu neile on Eestis nii mitmedki asjad paremaks saanud, mis muidu ilmselt ootaksid ikka oma järge ja rahasüsti. Hakkajatel inimestel on igatahes palju rohkem võimalusi.

Homoabielud – POOLT – kui ikka inimesed tõeliselt armastavad teineteist, siis on abielu selle üks ilusamaid väljendusviise. Lisaks annab see ka samasoolistele armastajapaaridele seaduse silmis samad õigused ning kohustused, mis on erisooliste paaride puhul. Miks peaksid nemad olema seadusest väljaspool?? 

Surmanuhtlus – Nii ja naa – leian, et surmanuhtlus ei ole teatud õudsete kuritegude puhul piisav karistus, samas mõistan, kui kulukas on riigile eluaegne üksikvangistus. 

Solaarium – Üldiselt VASTU – aga mõistlikus koguses meie päikesevaeses elukeskkonnas poolt. Ise eelistan pigem ikka naturaalset päikest. Talvel saab nahale jumet anda ka kreemide või spray-päevitusega.

Alkohol – POOLT – üks hea vein tõstab maitsva toidu naudingu lihtsalt veel järgmisele tasemele... ning tõeline maitseelamus võib olla jumalik. Nädalavahetusel sõpradega väljas kokteil või paar juua on ka igati ok. Oluliste sündmuste tähistamise juurde kuulub pokaal šampanjat või vahuveini. Kuid loomulikult kõige selle juurde peab kuuluma sobilik vanus ja arukus. Stressis ja depressioonis on alkohol igatahes vaenlane nr 1 ning joomarlust ma ei poolda. Kõike tuleb tarvitada mõistusega. 

Hasartmängud – VASTU – sõltuvuse tekkimise pärast... on olnud liialt palju karmilt lõppenud juhtumeid. Selle asemel soovitaksin Aliast, Maffiat või mõnda muud lõbusat seltskonnamängu.

Rämpstoit – Nii ja naa – jällegi sõltub kõik kogustest ja definitsioonist, mida mõtleme rämpstoidu all. Kõike mõistuse piires tarvitades on igati ok, aga kui jällegi tervislikkus liialt lõhki ajada, võib hoopis see meie tervisele halvasti mõjuda. Oma lastele luban ikka vahel hamburgeri, friikad, kohukese või mõne muu maiuse. Ainuke asi, mis olen nende menüüst 100% välja praakinud, on kunstlikud kummikommid. Ise püüan pigem toituda tervislikult, eelistades värskeid salateid, kala- ja kanaliha, mereande, suppe, eelkõige Eesti puu- ja juurvilju jne. Igatahes peab toidulaud olema mitmekesine ja sisaldama vajalikke vitamiine ning mineraalaineid, siis võib vahel ka patustamist rämpstoidu näol lubada.

 

Annett Grossfeldt