Kui palju vett me tegelikult vajame?

7 kommentaari

Piisav vedeliku tarbimine on väga oluline normaalse vereringe jaoks, kaalu kontrolli all hoidmiseks, neerude ja naha heaoluks – see pole kaugeltki kõik, meie kehas vajavad kõik organid tegelikult normaalselt toimimiseks vett, vahendab oprah.com. 

Piisav vedeliku tarbimine on väga oluline normaalse vereringe jaoks, kaalu kontrolli all hoidmiseks, neerude ja naha heaoluks – see pole kaugeltki kõik, meie kehas vajavad kõik organid tegelikult normaalselt toimimiseks vett, vahendab oprah.com

Kuid vedelike tarbimine ja saamine pole pooltki nii keeruline, kui meile kinnitada üritatakse. 8-klaasi-päevas-reegel ei põhine ühelgi teaduslikul uuringul ning see peab sama vähe paika kui fakt, et iga inimene vajab iga päev 2000 kalorit.
Keskmise inimese keha kaotab päeva jooksul umbes 10 tassi vedelikku. Normaalse toitumise juures saab inimene umbes 4 tassi vedelikku juba ainuüksi toidust. Tervisliku toitumise harrastajad saavad ilmselt toidust isegi rohkem vedelikke, sest nende menüü sisaldab palju puu- ja aedvilju. Näiteks üks apelsin sisaldab keskmiselt umbes pool tassitäit vett.

Ülejäänud vajaliku vedeliku saab inimene juues ükskõik mida – mahla, piima, vett, teed, limonaadi või kohvi. Uurijad on kindlaks teinud, et janu on ideaalne indikaator, mis annab märku, millal juua. Nii et hoidke veevaru lähedal, jooge siis kui janu on ja sellest peaks organismi normaalseks toimimiseks täielikult piisama.

Need, kes tavalist vett ei armasta, võivad miksida endale ise mõnusa joogi kokku. Näiteks lisada gaseeritud või tavalisele veele pisut mahla või laimi ja melissi – jääkuubikutega sobib see mõnus jahutav jook ideaalselt palaval suvepäeval!

/Toimetas: Maarit Männama/