Külaliste Mai Leemet: Toit peab hea välja nägema!

48 kommentaari
Külaliste Mai Leemet: Toit peab hea välja nägema!

Kuna ma ei ole väga suur lihasööja, siis ma teen palju erinevaid köögivilja toite. Lemmikuks on kindlasti kartuli-spinati ahjuvorm, räägib külaliste laulja Mai Leemet Buduaarile.

“Kuna ma ei ole väga suur lihasööja, siis teen palju erinevaid köögiviljatoite. Lemmikuks on kindlasti kartuli-spinati ahjuvorm,” räägib Külaliste laulja Mai Leemet Buduaarile.

Mai ülestunnistusel algavad tema hommikud tervislikult ja väga eriliselt. „Hommikuid alustan värske apelsinimahlaga ja kui tundub, et väsimus on tavalisest suurem, siis lisan sinna ka greipi – teeb maitse teravamaks ja ärkamise kiiremaks,” jutustab Mai. Veel lisab lauljatar, et hommikune absoluutne lemmik on röstsai avokaadoga.

Mai sõnul nende peres väga liha ei armastata. Kui liha, siis kala või pardi oma. „Ma ei saa öelda, et ma liha ei armastaks, lihtsalt ma tunnen, et mu keha ei tunne ennast pärast liha söömis hästi. Kindlasti on ka väga tähtsalt kohal komponendid, mida lihaga koos süüa!”

Lauljatar, kes elab kokku noorpoliitiku Kalle Pallinguga, ei saa ka oma kallimat kiitmata jätta. „Meie peres on see hea faktor, et ka meespool on vägagi andekas toidumaag. Kalle on see, kellel nii kala kui ka pardi tegemine väga hästi õnnestub!”

Ühisel arvamusel leitakse, et toidu tegemise juures on väga tähtis milline lõpp-produkt välja näeb. „Milline toit välja näeb, on ka väga oluline nii mulle kui Kallele.”

“Toidu väljanägemise teeb meie kodus veel ekstra-kenaks see, et meie toidunõud on kõik käsitsi tehtud. Enamus Kalle ema tehtud ja mõned ka juba minu enda valmistatud, sest Kalle ema on ka mind taskesi välja õpetanud.”

Mai sõnul on toidunõud täiesti omanäolised ja armsad ning tekitavad väga erilise tunde – olgu seal peal võileib, värske salat või ahjupraad!

 

Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja