Kunagine laulutäht Maarja Tali ja tõusev fotograaf Katrina Tang tegid ühisnäituse

Kunagine laulutäht Maarja Tali ja tõusev fotograaf Katrina Tang tegid ühisnäituse

Maarja Tali on Tallinna vanalinnas asuva Arteljee Rätsepatuba stilist ja disainer, kus valmistatakse rätsepatööna nii meeste kui naiste rõivaid. Ta on kümmekond aastat töötanud moeajakirjanikuna televisioonis ja kirjutavas meedias. Korraldanud moeüritusi ja loonud Eesti esimese moe PR firma. Ja muidugi oli ta ka kunagi laulutäht.

Buduaarile räägib Maarja, et tegeleb ikka laulmisega, aga mitte avalikult. „Muusika, nagu iga teine valdkond, nõuab pühendumist ja hetkel aega napib.Praegu tegeleb neiu oma unistuste tööga ja on väga õnnelik. Mida soovitab Maarja teistele: „Kui hirm ebaõnnestuda on suurem kui unistus jõuda, saada või saavutada, siis ehk ei ole see soov ikka kõige pakilisem ja tuleks üles leida see, mille puhul tead, et pead proovima.”

22. augustil avasid stilist Maarja Tali ja fotograaf Katrina Tang ühisnäituse „Eestimaa ja taeva vahel“.  Näitus on inspireeritud Eestimaa loodusest, mille püüavad kinni Maarja Tali loodud kleidid, Londonis töötava fotograafi Katrina Tangi fotod ja neil modellid – erilised  eesti naise karakterid. „Tegemist ei ole hooaja moekollektsiooni, vaid 7 erineva, konkreetsele modellile ja keskkonda loodud kleidiga,“ sõnas Maarja Tali, kellelele „Eestimaa ja taeva vahel“ on esimene näitus.  

Pärnust pärit Katrina Tang õppis fotograafiat Inglismaal Bournemouthi Kunstiinstituudis. Peale õpinguid läks ta Londonisse, kus spetsialiseerus laste portree- ja moefotograafiale. Katrina töid on avaldatud erinevates noorperede ja laste ajakirjades nii Inglismaal, Hispaanias kui ka Prantsusmaal. Londonis esindab Katrinat kunstnike agentuur ERA. 

Maarja Tali ja Katrina Tang põhjendavad oma koostööd sellega, et näevad ilu ühtemoodi – lihtsuses ja loomulikkuses.

Fotonäitust “Eestimaa ja taeva vahel” saab näha Disaini- ja Arhitektuurigaleriis. 

 

Annett Grossfeldt