Kunstnik Meru: Iga kõrvarõngapaar on väike maal

Kunstnik Meru: Iga kõrvarõngapaar on väike maal

Noor kunstnik Meriliis Rinne aka Meru kirevad tööd ei jäta kedagi külmaks. Lisaks maalimisele on noor neiu leidnud oma teostele uue väljundi. Meru valmistab nüüd ka väga omanäolisi ehteid ning vahvaid kotte.  

Noor kunstnik Meriliis Rinne aka Meru kirevad tööd ei jäta kedagi külmaks. Lisaks maalimisele on noor neiu leidnud oma teostele uue väljundi. Meru valmistab nüüd ka väga omanäolisi ehteid ning vahvaid kotte.

Meriliis räägib, et idee oma loomingule uut väljundit leida tuli juba aasta tagasi Pärnus, kus ta oma maalinäitusel pani modellidele maalid selga ja saatis nad lavale kõndima. “Just siis kangastuski mõte kantavatest Meru maalidest. Enne katsetasin ja proovisin neid vaid enda peal. Lisaks ajendas selleks ka asjaolu, et ehete valmistamine on praegu väga populaarne ja tehakse ikka meeletult ägedaid asju. Ehk siis meil kõigil on vabadus olla loominguline!” jutustab Meru.

Meru valmistatud ehted on väga erilised, sest iga kõrvarõngapaar on nagu väike maal. “Kõrvarõngad on nagu maalid, milliseid seinale riputamise asemel riputad hoopis kõrva. Neid tänaval kandes võib sulle vastu tulla inimene, kellel on suur maal seljas,” räägib ta. “Enamasti koosnevad need pildist, millel on minu maal, aga igal neist on oma nimi ja tähendus ning iseloom. Nagu maalile omane on pildi ümber raam, mille teen keraamilistest materjalidest. Kuna nad on üsna suured, siis on oluline, et kandjale oleksid nad kerged. Kaunistuseks lisan veel narmaid, kette, pärleid – vastavalt tujule ja fantaasiale ning kokku saabki üsna pilkupüüdev aksessuaar,” seletab Meriliis. Lisaks kõrvarõngastele valmistab Meru ka prosse, käevõrusid ning kotte. “Päris populaarsed on maalipildiga käekotid, mis on väikesed, aga samas kõik vajalik mahub ära. Näiteks peol ei pea enam suur käekott käes ringi keskel tantsima ja muretsema,” lisab ta.

Meru kästöö tundub olema hetkel juba päris kuum kaup. “Olen linnas liikudes oma asju juba inimestel seljas näinud, imestades, et kui hästi oskavad kandajd neid välja kanda! Kõik, mis ma seni teinud olen, on endale ka omaniku leidnud,” rõõmustab ta. Meriliis müüs oma meisterdatud asju ka hiljuti toimunud Buduaari Turul. “Buduaari turg oli lahe elamus. Minu asjad püüdsid ka nende inimeste pilke, kes minust ja minu tegemistest üldse ei teadnud. Lisaks avastasin ise sealt palju lahedaid ehtemeisterdajaid ja sain juurde mitmeid toredaid sõpru.” Üks paljudest, kes B-Turult endale Meru valmistatud asju soetas, oli näiteks Laura Kõrgemäe, kes kunstniku letilt lahedad kõrvarõngad leidis. 

Kõigil neil, kes Buduaari Turule seekord ei jõudnud, on siiski võimalus Meru meisterdatud asju endale hankida. “Müügil on need Eesti lahedates disainipoodides nagu Preili Pipar Tartu Tasku keskuses ja Les Petites Tallinnas. Minuga saab kontakti ka www.meruline.com ja MeruArt fännilehel Facebookis,” ütleb ta. Meru asjade hinnaklass algab saja krooni ringist. Tulevikus unistab Meriliis päris oma stuudiost, kust huvilised kõike tema loodut näha ja osta saaksid.

Kes teab, mis noore kunstniku järgmine projekt on?  Meriliis otsib pidevalt uusi väljundeid oma kunstile. “Ideedest puudus ei ole. Üle värvida ja disainida võiks ju kõike! Mida jaburam asi, seda parem! Näiteks hetkel olen üle värvimas fotograaf Meelis Tomsoni valgeid pükse!”

Tene Sommer