KURIKUULUS ENESETAPUMÄNG KÜTAB KIRGI: Riias hüppas õpilane neljandalt korruselt alla

KURIKUULUS ENESETAPUMÄNG KÜTAB KIRGI: Riias hüppas õpilane neljandalt korruselt alla

Hiljuti sotsiaalmeedias levima hakanud eluohtlikud mängud on Venemaal nõudnud mitmete teismeliste elu ning teavitusi mängude kohta on saanud ka Eesti koolilaste vanemad. Mäng „Sinine vaal“ on nüüd jõudnud Lätti, kus Riia 75. keskkooli 5. klassi õpilane neljandalt korruselt alla hüppas. 

Mängu õnge läinud tüdruk sai mitmeid vigastusi ja luumurde ning hetkel viibib ta haiglas, vahendab kompromat.lv. 

Jaanuari lõpus lõid koolilapsed WhatsApp äpis grupi nimega „Sinine vaal“, kus arutlesid mängu üle ning jagasid fotosid, kus olid jäädvustatud nii enesehävituslikud vigastused kui armid. Lapsevanemad olid grupist teadlikud, kuid puudus initsiatiiv laste korrale kutsumiseks, kuni üks grupiliige aknast alla hüppas. 

„Tüdrukud lõid Instagramis hashtag’i #olememängus ning hakkasid aktiivselt suitsiidi teemal suhtlema. Grupi looja kriipsutas endale millegagi käe peale T-tähe ja jagas sellest fotot,“ rääkis ühe kannatanu klassikaaslase ema. 

Seejärel edastasid vanemad portaalile kompromat.lv ekraanitõmmised nimetatud grupist, samuti video sellest, kuidas viis last üritavad trepikojas jäädvustada, kuidas üks sooritab enesetapukatset. 

Lapsevanemad nõuavad põhjalikku uurimist, kuna arvatakse, et lastega võis manipuleerida mõni täiskasvanu. Politsei siiski suuremat lootust ei anna, kuna ei ole põhjust arvata, et keegi kolmas lapsi sel määral mõjutada võiks, et need endale vabatahtlikult vigastusi tekitaks. 

Kannatanu klassikaaslaste vanemad on äärmiselt mures ning nad ei tea, kas edaspidi toimub sel teemal koolis arutelu või mitte, kuna algas koolivaheaeg ja hetkel on põhjust arvata, et juhtum jääb lahendamata. Vanemad kutsuvad õpetajaid ja psühholooge sellele teemale tähelepanu pöörama, kuna see võib endaga kaasa tuua massilist mõju. 

Politsei juhtunut ei kommenteeri, ka kriisikeskus on praegu loomata ning kannatanu klassikaaslastega ei ole psühholoogid tööle hakanud. 

Vaata videot allpool!

kompromat.lv