Kus soovitab praegusel aastaajal seigelda reisisell Marko Kaldur?

Buduaar otsustas uurida legendaarselt reisisellilt ja reisikirjanikult Marko Kaldurilt,
kus võiks praeguse ilmaga Eestis seiglda. Kes võikski seda paremini
teada, kui Eesti risti ja rästi ja nii lugematuid kordi läbi seigelnud
päikesepoiss Marko!

Buduaar otsustas uurida legendaarselt reisisellilt ja reisikirjanikult Marko Kaldurilt, kus võiks praeguse ilmaga Eestis seiglda. Kes võikski seda paremini teada, kui Eesti risti ja rästi ja nii lugematuid kordi läbi seigelnud päikesepoiss Marko!


1. Hei Marko, ole palun nii kena ja ütle, kus soovitad praegusel aastaajal Eestis seigelda noorpaaridel või üksikutel inimestel? a) alla 2000.- krooni nädalalõpp ja b) üle 2000.- krooni nädalalõpp

Praegune tatine talveilm ei soodusta eriti aktiivselt Eestis rändamist. Siiski – kui valida ilmastikule vastupidav ja mugav riietus ning jalatsid, siis võib just praegu saada elamusi, mis kauaks meelde jäävad.

Lihtsaim ning soodsaim viis üksi või sõpradega mõnusa nädalavahetuse veetmiseks on väikese seltskonnaga mõnepäevasele Eesti-tripile minek. Külastada teele jäävaid matkaradasid, mõisasid, losse ja linnuseid, muid
vaatamisväärsusi. Matkarajad, on sääskedest ja muudest tüütutest putukatest vabad, päike ei kõrveta nahka higiseks ning ka turistidehorde ei ole veel liikvel. Rahus ja vaikuses saab kõiki neid kohtasid uudistada. Ööseks rentida kamba peale mõni odavam metsaonn või ööbida suisa tasuta onnides. Taolisi on Eestis, eriti kagupiirkondades, arvukalt. Loomulikult eeldab taoline ettevõtmine head tahet ja korralikumat varustust (magamiskotid, rõivastus), ent koos heade sõpradega Eesti uudistamine ja õhtul kamina või lõkke ääres tiksumine pakuvad meeldejääva elamuse.

Mugavamate olude armastajad soovivad kindlasti, et saaks soojas hotellitoas öö mööda saata ning ei peaks muretsema toidu valmistamise või ööbimiskoha kütmise pärast. Saaremaa SPA-d on üheks võimalikuks sihtpunktiks, kus rahulikult aega veeta saab ning terviseprotseduure nautida. Kui aga siseruumides viibimisest kõrini, siis on Saaremaa praegu vaikne ja rahulik kant ringi reisimisekski. Kagu-Eesti suusakeskustes on endiselt lumi maas – kuigi ümbruskonna metsad mustad ja mudased, siis valendab laskumisnõlvadel tehislumi ja tuhisevad allamäge kümned suusasõbrad. Õhtul suusakeskuse või hotellilähedase kõrtsi peomelu nautides ei märkagi, kui taevavõlvile taas koiduvalgus tekkima hakkab. Ning kui sedasigi igav hakkab, siis alati võimalus teha mõnetunnine tiir mööda ümbruskonna vaatamisväärsusi – sobivaid kohti külastamiseks peaks oskama soovitada iga vähegi pädevam hotellitöötaja.

Romantilise elamuse otsijad peaks just praegu külastama mõnda Eesti eksklusiivmõisa. Olgu siis Pädastet, Taageperat, Kalvit või mõnd analoogset. Ööd ja päevad keset kuninglikku luksust mõnulemine, numbritoast väljumine vaid sööma või spasse minekuks, ülejäänud aeg voodis või mullivannis vedelemine – mida oskaks hing veel tahta? Pole ka põhjust muretseda või kahetseda, et midagi erilist kogemata jääb – talvisel turismimadalhooajal ei sega rahvaüritused rahuliku puhkuse veetmist.

 


2. Milliseid kohti soovitad peredega ja väikelastega seiklushuvilistele?

Pere ja väikelastega reisijatele pakub Eestimaa talvel vast enim elamusi turismitaludes ööbimine. Loomulikult taolistes, mis lisaks ööbimisele ka arvukalt muid atraktsioone võimaldavad. Just lastele mõeldes on kõikvõimalikud Nõiamaa, Pokumaa, Metsamoori Perepargi tüüpi puhkekohad talvisteks sihtpunktides. Kus saab tutvuda nõidade elu-oluga, kus otsida metsa all pokusid, kus aga käsitöökodades ise midagi valmis meisterdada. Lisaks veel ratsatalud, kus nii noorematel kui vanematel võimalus hobuse seljas looduses ringi kapata. Või veidi vanematele seikluspargid, paintballilahingud ning ATV-safarid.

Eestimaa talves atraktsioonidest ja põnevatest ettevõtmistest puudust ei tule. Kõik jääb pidama vaid tahte ja valmisoleku taha – kuivõrd ollakse valmis praeguste ilmadega end väljaspoole turvalisi koduseinasid viima. Ent need, kes kasutavad talve Eestit mööda rändamiseks, ei kurda – palju põnevat ootab rännu- ja reisihuvilisi ka siinsamas Eestis.

Pildid: Erakogu

/Küsitles: Helena-Reet Ennet/