Küsitlus: Pirita rannalised baktereid ei karda

12 kommentaari

/Reportaaž/ Kauaoodatud suveilm, mis sai alguse eelmisel nädalal, jätkus ka veel esmaspäeval. Isegi argipäev meelitas tuhandeid inimesi randa niisama peesitama või tegelema mingi spordialaga. Otsustasin minagi nendega liituda ja teha tunnise jalutuskäigu ning uurida inimeste käest Pirita ranna plusse ja miinuseid.

/Reportaaž/

Kauaoodatud suveilm, mis sai alguse eelmisel nädalal, jätkus ka veel esmaspäeval. Isegi argipäev meelitas tuhandeid inimesi randa niisama peesitama või tegelema mingi spordialaga. Otsustasin minagi nendega liituda ja teha tunnise jalutuskäigu ning uurida inimeste käest Pirita ranna plusse ja miinuseid.

"Enne oli mu kodurand palju puhtam," meenutab kohalik elanik Külli. "Mul on südamest kahju, et meie rand on käest ära lastud. Suurimad süüdlased on siinkohal laevad, mis lasevad oma reovee otse vette. Kahjuks ei saa meie sinna enam midagi teha."

"Lisaks on siin ka liiga vähe söögikohti," lisab ta täpsustavalt. "Rannamajas on neid, kuid kui minna edasi lastemänguväljaku poole, siis seal laiutab täielik tühjus. Vahel harva käib sealt mööda mõni piruka- või jäätisemüüja. Kuid jooki ei saa kuskilt kätte. Vahel tahaks midagi kasvõi külma vettgi."

Vaatamata nendele puudustele ei jätta naisterahvas siia tulemata ning proovib puudustele mitte tähelpanu pöörata.

Sõbrannad Hariett ja Laura limpsivad külma jäätist ning naudivad päikest Rannahoones. "Sel suvel oleme esmakordselt rannas, sest ilmad on kehvad olnud," räägivad sõbrannad üheskoos. "Kui täna randa jõudsime, siis ainukeseks pettumuseks oli vesi, mis oli väga must. Ujuma me kohe kindlasti ei lähe. Kuid vaatamata mustale veele on siia ikka väga palju rahvast tulnud."

Ranna lõpus märkasin ma metsatukas lesivat neiut, kes oli oma koha valinud sooviga ühendada mõlema looduse osa nautimise. "Valisin selle koha, kuna siin on hea vaikne," paljastab Hanna oma kohavaliku. "Mina ei kurda siin küll mitte midagi. Minu ümber on puhtus ning ma naudin vaikset nurgakest. "Kuuldes, et merevees võib olla kolibakterit ehk soolekepikesi, kes elavad imetajate soolestikus, keeldub ta merevette minemast. "Mul siin metsaääres niigi hea olla," seletab ta naerdes lisaks.

Ekstreemsportlased ei lase ennast millestki häirida ning vees ollakse rohkem kui liival.

Minu väikesel jalutukäigul jättis Pirita rand vägagi meeldiva mulje. Ainukese asjana võiks seal rohkem olla tualettruume ning jalgratta- ja kõnniteed vajaks ka väheke remonti. Kuid alati saab end ka lohutada, et on olemas palju hullemaid kohti.

Sel hooajal ilmad alles läksid soojaks ja tõeline rannamõnude nautimise aeg on alles veel ees.

KELL 15.00 ÕHK 18 KRAADI JA VESI 20.

/Marko Tubli/