Kust saada odavaid lennupileteid?

Kust saada odavaid lennupileteid?

Suvi on puhkuste ja paljude jaoks ka mõningase vabaduse aeg. Vihmaste ilmade korral, mis Eesti suvele kahjuks üsna iseloomulikud on, võib vabalt netist mõne ülisoodsa pileti osta ning mõnd Euroopa linna külastada.  

Suvi on puhkuste ja paljude jaoks ka mõningase vabaduse aeg. Vihmaste ilmade korral, mis Eesti suvele kahjuks üsna iseloomulikud on, võib vabalt netist mõne ülisoodsa pileti osta ning mõnd Euroopa linna külastada.

Kui varem oli Eestist Euroopasse ja mujalegi maailma lendamine üsna kallis ja tihtipeale raskendatud, siis nüüd see muudkui lihtsustub. Küll pakuvad kallimad lennufirmad soodsaid pileteid, küll alustavad oma lende Eestist ka ülimagusaid hindu pakkuvad odavlennufirmad. Kuigi internet on täis erinevaid portaale, kust odavaid pileteid leida, peab ikka ja alati tähelepanu pöörama ka tingimustele ning tihtipeale väga väikselt kirjutatud tekstidele.

Kindlasti on paljude noorte suurimaks kireks reisimine ning uute kohtade avastamine, nii ka Pirgit Laanpuule, kelle jaoks on soodsate lennupiletite otsimisest saanud lausa omaette hasartmäng. „Lennupileteid otsin väga erinevatest kohtadest ning paljuski sõltub see minu planeeritava reisi asukohast,“ selgitab Laanpuu Buduaarile. Kui ta soovib minna Euroopasse linnapuhkusele, siis otsib ta pileteid näiteks Ryanairi pakkumiste seast. „Kuigi hinnad on neil vahel konkurentsitult odavad, on neil ka miinuseid. Näiteks asjaolu, et pagas tuleb juurde maksta ning enamjaolt maanduvad lennukid linnale väga kaugel asuvas lennujaamas. Need on aga nüansid, mis võivad viia olukorrani, kus mõne teise lennufirma poolt pakutud pilet võib lõppkokkuvõtteks osutuda lausa soodsamaks,“ teab Pirgit, kes käis möödunud talvel Edinburghis vaid 16 euro eest, rääkida.

Kuna odavlennufirmasid on väga mitmeid ning neil kõigil on raske silma korraga peal hoida, siis on olemas mitmeid internetilehekülgi, kes seda sinu eest ära teevad. Eestlastele kõige tuntum on vast www.bookinghouse.ee, kuid Pirgit soovitab näiteks www.dohop.com lehekülge. „Antud veebilehelt võib infot saada väga mitmete odavlennufirmade kohta!“

Kaugemale suvitusrajoonidesse sõites on tunduvalt raskem odavaid pileteid leida. „Olen viimasel ajal avastanud soodsaima variandina turismikorraldajate charter-lende. Selle tarbeks on minu üheks lemmmikuks leheküljeks Novatoursi koduleht, kust võib leida 99 euroga lennupileti Tallinnast Türki,“ jagab Laanpuu kogemusi. Samuti soovitab ta jälgida nii Horizon Traveli kui ka Estraveli viimase hetke „ainult lend“ pakkumisi.

Majutuse leidmiseks kasutab Pirgit kaht põhilist lehekülge – www.bookinghouse.com ja www.hostelworld.com. „Bookinhouse‘is on hea see, et võib leida väga häid pakkumisi, nii olen mina ööbinud Istanbuli vanalinnas kaheses toas hinnaga 30 eurot ehk 15 eurot üks inimene ja hotell oli väga korralik, sisaldas ka hommikusööki. Kes otsib see leiab!“ on Pirgit õnnelik. 

Kui odavad piletid käes ning soodsalt ka hotell broneeritud, siis on veel üks asi, millele tasuks kindlasti mõelda enne lennukisse istumist – nimelt kindlustus. Tervisekindlustus peaks kindlasti igal inimesel tehtud olema, samuti võiks rahakoti vahel olla Euroopa Ravikindlustuskaart, mida Haigekassa väljastab täitsa tasuta. Lisaks tervisekindlustusele on soovitatav teha veel pagasi-ja reisitõrkekindlustus. „Kuigi mul endal midagi juhtunud pole, siis olen kuulnud jutte õnnetutest juhtumitest,“ hoiatab Pirgit kõiki hulljulgeid. 

Eksootilisematesse piirkondadesse sõitmisel soovitab Välisministeerium end oma kodulehel registreerida – siis riik teab, et just teie seal riigis viibite ning eriolukordade puhul on kergem teieni jõuda.

 

Millised on Sinu kogemused odavate piletitega reisimisel?

 

Getter Lukjanov

Sarnased artiklid