Kuulsad spordimehed tegid esimese Õnnepanga heateo!

Kuulsad spordimehed tegid esimese Õnnepanga heateo!

Õnnepank, mis on heategude vahetamise internetikeskkond, avas oma veebikontori uksed kuulsate spordimeeste abiga. Keskkonda www.onnepank.ee kuulutuse üles lisanud noor naine vajas vana mööblitüki uuele omanikule toimetamiseks kolimismeest. Õnnepanga vahendusel tuli kohale kolm  Eesti tugevamat meest – kettaheitjad Gerd Kanter, Aleksander Tammert ja seenioride kuulitõuke maailmameister Roland Mändla. Kuidas diivan teisipäeval, 22. septembril, ühest punktist teise sai, loe siit.

Õnnepank on uus internetikeskkond, kus saavad kokku need Eesti inimesed, kel abi tarvis ja kes saavad abi osutada. Abi vastuvõtmine on igasuguse vastuteene osutamise kohustuseta. Rahatähti ei ringle ja kõik baseerub heal tahtel. Õnnepank on üks nutikas ettevõtmine, et vahendada inimeste oskusi, teadmisi ja jõudu. Näiteks, kui sul napib teadmisi, kuidas elektrilüliti tööle saada või vajad abi lume rookimisel, siis võid esmalt vaadata Õnnepanga veebilehelt, kas ehk sinu kodukoha läheduses on keegi, kes saaks sind aidata. Kuigi selles pangas rahas ei arveldatata, on olemas siiski oma valuuta, milleks on elektrooniline „Tänutäht“. Tänutähel on esialgu sümboolne väärtus, kuid hiljem võib sellest kujuneda reaalne vahetusühik.

„Õnnepanga kliendiks saab lihtsalt.  Tuleb mõelda läbi oma oskused ja vajadused, minna www.onnepank.ee lehele ning luua endale konto,“  rääkis meediale Birgit Tolmann, kes on selle ülla ettevõtmise  üks eestvedajatest. „Süsteemi on lihtne kasutada ja pangale omaselt on Õnnepank ka turvaline, sest isikliku konto saab teha vaid läbi mõne oma pangakonto või ID kaardiga. Autoriseerimine hoiab eemal ebasiirad inimesed.“ 

 
Õnnepanga loomise mõte tuli Teeme ära 2008! projektis osalenud inimestel, kes tollasel majandusõitsengu tipphetkel tõdesid, et peale majandusliku edukuse on endiselt olulisteks väärtusteks õnn, hoolimine, siirus, üksteise aitamine. Suurimaks sooviks oli suunata inimesi üksteist rohkem märkama, suurendades nii kõigi Eesti elanike omavahelist sotsiaalset sidusust. Kõik Õnnepanga töötajad teevad oma tööd hea tahte korras. 

 
Kui soovid ise teha järgmisi heategusid, siis saad Õnnepangaga liituda klikates siia

Krista Maldur