Kuulus norra pianist Aksel Kolstad andis eile eksklusiiv-kontserdi

Kuulus norra pianist Aksel Kolstad andis eile eksklusiiv-kontserdi

Kuulus Norra pianist Aksel Kolstad andis eile, 24. märtsil Glorias Buduaari poolt kutsutud külalistele väga eksklusiivse kontserdi. Täna veedab noormees aega Tallinnas puhates ja pidutsedes ning juba homme lendab tagasi New Yorki.  

Kuulus norra pianist Aksel Kolstad andis eile, 24. märtsil Glorias Buduaari poolt kutsutud külalistele väga eksklusiivse kontserdi. Täna veedab noormees aega Tallinnas puhates ja pidutsedes ning juba homme lendab tagasi New Yorki.

Glamuurse peoga Glorias tähistas Buduaar oma 7. sünnipäeva ning külalised said lisaks 4käigulisele õhtusöögile nautida ka erilist meelelahutust – õhtu peaesinejaks oli kuulus noor pianist Aksel Kolstad. Aksel on Norra tipp-pianist, kes nopib üksteise järel auhindu, millest üks on hinnatum kui teine. Viimase, Norras kõrgelt hinnatud auhinna sai ta oma suurepärase töö eest klassikalise muusika arendamise eest. Lisaks üliedukale soolokarjäärile alustas Aksel juba 25 aastaselt festivalidega ning kontseptsiooniga, mis tänaseks on võtnud globaalse mõõtme. Kolstad on lõpetanud bakalaureusekraadiga Norra Muusikaakadeemia ning läbis samas ka magistriõpingud, keskendudes George Gershwini klaverikontsertidele. Ta on õppinud heliloomingut Wolfgang Plagge juures ja on kirjutanud suure hulga muusikateoseid, mida ta on mitmetes maailma riikides ise ka esitanud. “Aksel on üks värvikamaid inimesi, keda sa oma elus kohanud oled” /Havn og Kirke, Los Angeles/.

Buduaari külalised nautisid igat sekundit suurepärase muusiku kontserdist, sest see mees toob klassikalise muusika iga lihtsureliku südamesse. Kontserdilt ei puudunud ka üllatused. Koos Akseliga astus üles ka meie oma Merlyn Uusküla looga “Summertime” ning teise osa jooksul esinesid kaunid Estonia teatri baleriinid. Aksel ütles, et talle väga meeldis siin esineda. “Iga detaili olid Marge Rahu ja tema supertiim läbi mõelnud ning selline korraldus teeb mind väga rahulikuks ja inspireerib enne kontserti! Esineda oli suur rõõm, sest külalised nautisid mu muusikat ning klaver oli viimase peal! Peale kontserti sain ka tuttavaks nii paljude huvitavate inimestega ning ausalt öeldes publikut oleks vabalt võinud segi ajada mingi modelli teleshowga – tõeline nauding mu silmadele, kui ma neid klaverilt tõstsin!”

Siit edasi läheb Aksel juba oma New Yorgi esinemisele, kuid täna veedab ta aega Tallinnas sõpradega puhates ja pidutsedes. “Ma pean Tallinnat oma teiseks koduks, kuigi ma reisin väga palju. Armastan väga ka New Yorki, kuid Tallinnas tunnen end nagu kodus. Kui ma esimest korda siia tulin, tundsin nagu ma oleks siin varem elanud. Kes teab – ma jumaldan kunstnikke ja loomeinimesi, kes siin elavad! Muidugi ka kunstilist pidutsemist ja Eesti naiste ilu – näeme sel suvel Pirital,” hoiatab ta kõiki naisi. “Aga täna ma kõigepealt puhkan ja saan sõpradega kokku ning hiljem külastan ehk ka klubi BonBon. Kuid enne klubisse minekut teen ka trenni ja mind ootab täna veel üks pildistamine. Ning juba homme lendan ma New Yorki!”

Tene Sommer

 

Sarnased artiklid