Ladina-Ameerika rütmid viivad Triin Sommeri Belgiasse

Ladina-Ameerika rütmid viivad Triin Sommeri Belgiasse

Triin Sommer sõidab juba mõne päeva pärast Brüsselisse, et õppida uut ja põnevat aeroobikastiili zumbat!

Triin Sommer sõidab juba mõne päeva pärast Brüsselisse, et õppida uut ja põnevat aeroobikastiili zumbat!

„Esimene kokkupuude zumbaga oli mul Miamis olles, kui sain pakkumise Belgias elavalt eestlannalt Niina Shablinskajalt, kes on juba litsenseeritud zumba treener ning kes pakkus mulle uue ja maailmas väga populaarse treeningstiili edendamise võimalust Eestis,“ räägib Triin, keda on Ladina-Ameerika rütmid juba 13aastasest peale köitnud. „Kuna zumbas on ühendatud enam kui kolm erinevat Ladina-Ameerika tantsustiili (nende hulgas merengue, salsa, cumbia ja reggaeton), siis ma isegi kahelnud selles pakkumises ja võtsin selle rõõmuga vastu!“

Stiil ise sai alguse 1990ndatel Kolumbias. Selle tekkimislugu on märkimisväärne – zumba looja Beto Perez unustas oma treeningul kasutatavad CD-d koju ning ei teadnud, kuidas tundi läbi viia. Siis võttis ta oma lemmikmuusika – merengue`, salsa, reggaetoni muusika, mida ta ise autos eelistas kuulata, ning improviseeris treeningu nende taustal. Seda saatis suur menu ning tema tund sai selles spordiklubis kõige menukamaks.

Triinu sõnul erineb zumba paljuski teistest aeroobikastiilidest. „Treeningu jooksul põletatakse rohkem kaloreid kui teiste treeningstiilide puhul ning seda märkamatult, sest treening on lõbus,” ütleb Triin. Lisaks tabab inimesi treeningujärgselt seletamatu õnnetunne ning treeningul kasutatatakse eriliselt rütmikat ja kaasahaaravat muusikat. “Need inimesed, kes on zumba enda jaoks avastanud, on sellest vaimustuses ning on jäänud selle stiili juurde. Selle tõenduseks on fakt, et maailmas tegeleb zumbaga igal nädalal 5 miljonit inimest 75 riigist,” teab Triin ning lisab, et zumba on stiil, mis sobib kõigile olenemata vanusest ja soost ning ei eelda eelnevat tantsukogemust.

Huvilistel on võimalus zumbaga tutvuda 27. detsembril Tartus Ülikooli spordihallis toimuval Zumbathonil (ehk zumba maratonil). „Sellel üritusel astub lisaks meile üles ka JJ-Street Dance Company tantsutrupp,“ tutvustab Triin. Päev hiljem, 28. detsembril, toimuvad kaks zumba näidistreeningut Tallinnas JJ-Street Dance Company ruumides. Täpsem info ilmub lähiajal veebisaidil , mis valmib umbes nädala pärast ning mille aadress on www.zumbaestonia.ee (rahvusvahelise zumba veebisaidi aadress on www.zumba.com ).

Zumba treeningud hakkavad toimuma JJ-Street Dance Company ruumides nii Tallinnas kui Tartus. Triin ise hakkab tunde andma jaanuari algusest JJ-Street Dance Company Tallinna stuudios aadressil Pärnu mnt 10. Tallinnas toimuvad treeningud T, K, N kl 19.30 -20.30 ning pühapäeviti kl 12.00-13.00. Tartu JJ-Street Dance Company stuudios aadressil Ülikooli 6A hakkab treeninguid juhendama Kristi Möldri. Tartus toimuvad treeningud alates jaanuarist E,T,N kl 17.30 -18.30 ning pühapäeviti kl 12-13.

 

Mari-Liis Helvik, buduaar.ee