Laulja Kadri Voorand saab inspiratsiooni armastusest

89 kommentaari
Laulja Kadri Voorand saab inspiratsiooni armastusest

Jazzlaulja Kadri Voorand on noor andekas muusik, kes esineb vanade tuntud tegijate seas ka Jazzkaarel. Oma unistusi ja kogemusi seoses muusikaga jagab ta nüüd ka Buduaariga.

Jazzlaulja Kadri Voorand on noor andekas muusik, kes esineb  ka vanade tuntud tegijate seas Jazzkaarel. Oma unistusi ja kogemusi seoses muusikaga jagab ta nüüd ka Buduaariga.

Kui kaua Sa oled muusikaga tegelenud?
Muusikaga olen kokku puutunud sünnist saati, aga pilli hakkasin teadlikult näppima 5-aastaselt. Ja umbes samas vanuses algas ka minu n-ö esineja tee, kuna käisin emaga Lahemaa Rahvamuusikute ansambli mängudel kaasas ja tegin, mida oskasin – laulsin, tantsisin ja mängisin. Pisut suurema tüdrukuna lisandusid nendele esinemistele ka vokaalansambli kontserdid ja keskkooli ajal ka juba sooloesinemised.

Kas leidsid kohe selle “oma” stiili või pidid seda pikalt otsima?
Ma usun, et olen endiselt otsinguil. Eks see – mina ise – on pidevas muutumises. Aga olen alati muusika kirjutamisel ja ka interpreteerimisel lähtunud ühest printsiibist – olla aus ja teha seeläbi muusikalised otsused ise ja mitte kellegi teise arvamuse järgi, vaid toetudes enda sisetundele.

Esined juba ka Jazzkaarel. Kuhu edasi pürgid? Mis on Su eesmärgid muusikas?

Jazzkaar on tõesti olnud juba päris pikka aega minu väljundiks selles väikeses Eestis ja selle eest olen ma neile ka tänulik. Aga eks loomulikult oleks soov astuda rohkem üles ka välismaistel lavadel. Ütleme nii, et olen saanud sellest kerge maigu suhu ja tean, et see maitseb hästi. Niisiis võiks öelda, et üks korralike mõõtmetega festivalide tuur väljaspool Eestit on minu üks suurtest sihtidest, mis selles žanris tähendabki juba teatud mõttes tippu jõudmist, muidugi juhul, kui sellest saab korduv ettevõtmine.

Kas kirjutad ka ise muusikat? Kui jah, siis kust saad inspiratsiooni?
Esitan nii enda kui teiste muusikat, kuid suur osa minu repertuuaarist on tõesti omalooming. Inspiratsiooni saan kuulatud muusikast, loetud raamatutest, kuid veelgi enam elust enesest, eelkõige armastusest. Nii et ega muud nippi polegi, kui olla avatud meelega ja armastada.

Mis on Sinu parim kontserdielamus? Nii esinejana kui ka kuulajana?
Esinejana oli üks parimaid Leedus Birštonas Jazz festivalil, kus suur rahvast pungil saal lihtsalt juubeldas iga loo vahel. See oli võimas tunne.
Kuulajana on üks erilisemaid olnud näiteks möödund suve Pori Jazzil üles astunud Mikko Innaneni (tuntud Soome saksofonist – pöörane muusik) üks bändidest.

 

Getter Lukjanov

Sarnased artiklid