Laulja Margus Vaher kommenteerib superstaarisaate finaliste

10 kommentaari
Laulja Margus Vaher kommenteerib superstaarisaate finaliste

Andekas meeslaulja Margus Vaher (28), kes mõne aasta eest võitis laulukonkursi “Kaks takti ette” ning on lisaks osalenud ka saates “Laulud tähtedega”, kus tema lavapartneriks oli Evelyn Sepp, peab muusikat oma suurimaks kireks. Kuna laulukonkurss “Eesti otsib superstaari” on taas täies hoos, otsustas Buduaar uurida Marguse käest, kas ja kui kui pingsalt tema saadet jälgib ja kes on tema arvates sel aastal kõige tugevamad lauljad. Lisaks kommenteeris Margus teemat, millise hääletämbriga lauljat oleks Eestil antud hetkel kõige rohkem vaja.

Andekas meeslaulja Margus Vaher (28), kes mõne aasta eest võitis laulukonkursi “Kaks takti ette” ning on lisaks osalenud ka saates “Laulud tähtedega”, kus tema lavapartneriks oli Evelyn Sepp,  peab muusikat oma suurimaks kireks. Kuna laulukonkurss “Eesti otsib superstaari” on taas täies hoos, otsustas Buduaar uurida Marguse käest, kas ja kui kui pingsalt tema saadet jälgib ja kes on tema arvates sel aastal kõige tugevamad lauljad. Lisaks kommenteeris Margus teemat, millise hääletämbriga lauljat oleks Eestil antud hetkel kõige rohkem vaja.

Kuna Margus on ise tulihingeline muusikaarmastaja, siis vaatab ta ka saadet “Eesti otsib superstaari” suure huviga. “Olen seda saadet igal aastal jälginud ja ka see aasta pole erand.”

Kes on aga Marguse arvates sel aastal kõige tugevamad lauljad ja tema isiklikud lemmikud? “Õnneks võib öelda, et seekord on saate finaalidesse tõesti pääsenud mitu väga andekat lauljat. Esimese enda lemmikuna nimetaksin Liis Reisnerit – tal on tõeliselt suur hääl ja anne ning teda musitseerimas kuulata on tõeline nauding. Ka Anisa Vänikveri kohta jätkub mul ainult häid sõnu – suurepärane hääl, musikaalsus ja ta teab täpselt, miks ta seal saates on ning usun, et teda saab näha ka superfinaalis. Minu absoluutne lemmik selle-aastastest lauljatest on Elina Born – ainuke, kes esimestest nootidest peale, mida tema esituses kuulasin, esindab minu jaoks lauljat suure algustähega! See sisemine jõud, millega ta laule esitab ja muusikas jutustab, on väga haruldane ja puudutab. Võrratu hääle ja säraga põimituna on see pehmelt öeldes fenomenaalne. Tema kontserdil istuksin esireas,” kiidab Margus kõiki finaali pääsenud naislauljaid. 

Andekaid lauljaid on Marguse arvates Eestis palju, kuid kindlasti oleks juurde vaja tugevaid isiksusi, kes läbi oma muusika kuulajat tõeliselt puudutada oskavad. “Eestis on andekaid lauljaid ja šeffe tämbreid piisavalt. Samas muusikamaastikule oleks juurde vaja just neid lauljaid, kes oleksid tugevad isiksused, parimal juhul ise ka laulukirjutajad – see looks muusikale uut väärtust. Hea laulja tunneb olenemata tämbrist ära selle järgi, kui hästi ta oskab niiöelda muusikat jutustada – palju on lauljaid, kes laulavad lihtsalt meloodia ära, aga ei puuduta sisemiselt,” ütleb Margus ning täpsustab veel: “Haruldased on lauljad, kelle sügav isiksus ja musikaalsus läbi laulude välja kumab ning seeläbi kuulajatki puudutab.”

Karin Karu