Reklaam sulgub sekundi pärast

Laulja P-Jay: idee tuli teha lugu, mis mehi raputaks ja neid mõtlema paneks

P-Jay on noor ning suhteliselt tundmatu naisartist Eesti muusikavallas. Esinemistel on teda saatmas „vaikivad neitsid,“ kellest ta räägib allolevas intervjuus lähemalt. Soov hakata muusikat tegema tekkis ühiskonnas esinevatest probleemidest, mingil hetkel soovis neiu sel teemal kaasa rääkida. P-Jay moodustab terviku, mida saadavad märksõnad: „mood,“ „show“ ja „muusika.“

P-Jay on noor ning suhteliselt tundmatu naisartist Eesti muusikavallas. Esinemistel on teda saatmas „vaikivad neitsid,“ kellest ta räägib allolevas intervjuus lähemalt. Soov hakata tegema muusikat tekkis ühiskonnas esinevatest probleemidest, mingil hetkel soovis neiu sel teemal kaasa rääkida. P-Jay moodustab terviku, mida saadavad märksõnad: „mood,“ „show“ ja „muusika.“

Kust tuli esinejanimi P-Jay?

Kunagi aastaid tagasi, kui sai alustatud hip-hop artistina (2003 võis see aasta olla), tuli ühel hetkel lavale minna. Küsisin kiirelt oma räpipartneri käest, et mida ütlen, kes ma olen. Ta pakkus, et P-Jay. Kuigi laulud ei ole enam ingliskeelsed nagu algul olid, siis otsustasin oma artistinime siiski samaks jätta.

Mis su pärisnimi on?
Kui rääkida P-Jay'st, siis ei oma pärisnimi mingit tähtsust, kuna nad on kaks täiesti erinevat isiksust ning neid ei maksa mingil juhul segamini ajada.
Kaua olete tegutsenud oma praeguses koosseisus?
Muusikalises mõttes muutub koosseis pidevalt, iga loo jaoks on omad ideed, teemad ja stiilid. Püsivam team koosneb aga minust, minu „vaikivatest neitsitest,“ disainerist, juuksurist, koreograafist ning fotograafist, kes minu ideid ja plaane väga hästi mõistavad. Nendega olen koostööd teinud juba kaua, kuid „projekt“  P-Jay on alles üsnagi uus.

„Vaikivad neitsid“ -  millest see tuleneb?
Vaikivad neitsid on mind saatvad neiud, tele jaoks oli idee esitada lugu rahvuslikus võtmes, seega on nad ka rahvatantsijad. 

Oma laulus „Äpardunud“ kurdad sa Eesti meeste üle, on sul mõni halb kogemus nendega?
Eesti mehel pole häda midagi, aga vahetevahel tuleb neile meelde tuletada, et peale naisteskäimise ja joomise on elus olulisemaidki asju. Hetkel olen ise vaba ja vallaline ning suhetesse välismaa meestega ei usu ma ka. Vaatamata sellele, kui hästi sa ka võõra keele ära õpid, jääb välismaa mehega siiski erineva kultuuritausta tõttu mõistmatuks jäävaid teemasid. Vastukaja ja pahameelt olen juba tunda saanud, kuid seda võis ju ka ette arvata.

Millest tuli laulu inspiratsioon?
Esimese asjana oli olemas rahvaluule tekst „Äpardunud ehalkäik". Sellised teemad huvitaval kombel ei aegu ja on selgelt tunda, et samasugused  probleemid olid juba meie vanavanaematel. Idee tuli teha lugu, mis mehi raputaks ja neid mõtlema paneks, samas on pealkirjas „Äpardunud“ ka teatud poliitiline vihje.

Kes teie lugude autoriks on?
Lool „Äpardunud“ on mitu autorit, kuna esimene salm on rahvaluule, mis on kohandatud selle laulu jaoks. Samuti on inimesi, kes vahel soovitavad mõne rea kusagil millegagi asendada. Üldiselt kirjutan sõnad ikkagi mina.

Mida võib nimetada teie muusikaliigiks?
Mingi kindla muusikastiili alla ei tahakski ennast lahterdada. Iga lugu on erimoodi, pealegi piirid kammitsevad mind.

Paljude jaoks meenutad sa mingil määral oma välimuse poolest Lady Gaga´d? Mis sa ise arvad sellest?
Midagi täiesti uut ja olematut on praktiliselt võimatu välja mõelda ning see mõeldu ei pruugi absoluutselt meie ajaga kokku sobida. Ma ütleks pigem, et olen praeguse aja nägu, kus hetke mood ja muusikud, kõik mõjutavad mingil määral üksteist.

Kus teid esinemas võib näha?
Üks huvitavamaid ülesastumisi saab olema suvel toimuval Meeste Tantsupeol, kus ilmselt meid kuulda-näha saab.

Millal võib oodata P-Jay plaati?
Plaat tuleb, aga täpsemaid lubadusi ma veel andma ei hakka.



Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja