Laulja Taivo Sõts: ” Hea on kuuluda lauljate sekka!”

Taivo Sõts (23a) on noor laulja, kel soov edendada Eesti diskomuusikat, ta on osalenud saadetes nagu: „Karaokeäss” ja „Eesti otsib superstaari” ning võitnud erinevaid lauluvõitlusi. Sel suvel onTaivo hõivatud peamiselt esinemistega Tivolituuril. Buduaarile rääkis noormees, kuidas sai tema tee lauljaks alguse ning mis plaanid on tulevikus ees ootamas.

Taivo Sõts (23a) on noor laulja, kel on soov edendada Eesti diskomuusikat, ta on osalenud saadetes nagu: „Karaokeäss” ja „Eesti otsib superstaari” ning võitnud erinevaid lauluvõitlusi. Sel suvel onTaivo hõivatud peamiselt esinemistega Tivolituuril. Buduaarile rääkis noormees, kuidas sai tema tee lauljaks alguse ning mis plaanid on tulevikus ees ootamas.

Milline on sinu esimese plaadi edu olnud?
Ma arvan, et on hästi läinud, aga kuna selle ilmumisest on nii vähe aega alles möödas, siis hetke seisuga ei saa seda teemat konkreetselt kokku võtta.

Mis on sinu enda lemmiklooks?
„Paha ja õel” (1985, Mozzart – “Malice and Vice”). Sellel laulul on parimal kujul olemas kõik italo disco head omadused – kaasahaarav rütm, meeldejääv viis ja lahedad sõnad.

Millest ammutasid inspiratsiooni?
Kuna laulmine mulle väga meeldib, siis see ise ongi juba piisav inspiratsioon ning hea on kuuluda lauljate sekka.

Kas ja kui palju mõjutab muusika sinu tujusid?
Jah, mõjutab. Kui mul on hästi paha tuju, siis ma pean kuulama midagi väga rasket – nii saan mõtted oma peast välja. Hea tuju korral kuulan kõike: kokkuvõttes ikka mõjutab ja ma arvan, et päris paljudel on nii.

Millist muusikat eelistad romantilisel õhtusöögil kallimaga?
Eesti vanu 90ndate hitte, sealt on palju kuulata seda, mis teeb meele rõõmsaks ja õhtu romantilisemaks ning igati heaks.

Oled sa mõnele neiule mulje avaldamiseks laulnud. Kui jah, siis kui edukas tulemus oli?
Eks on ikka ette tulnud ja on olnud edukas. Tagasisidena on öeldud, et laulad hästi ja paned südame sees tuksuma.

Mis oleks kõige pöörasem asi, mida oleksid nõus laval esinedes tegema?
See on mul ammu juba tehtud, nagu tegi ka Uku Suviste, et võttis lauldes särgi seljast (tema tegi seda „Laulud tähtedega“ saates). Mul ei olnud muidugi nii suurt publikut. Eks tegelikult kõigel on piir ka, aga mingi nalja teeksin ikka julgelt ära. Eks näis!

Kes on sind muusikutest mõjutanud?
Mu iidol on lapsepõlvest saati olnud Mihkel Mattisen. Andis juurde kõvasti entusiasmi ning tahet laulmisega edasi minna.

Kui kaua näed end muusikamaailmas ette?
Lõpuni välja! Seni kuni kannatab veel muusikat juurde toota, arvan, et nii kaua kui tõesti enam ei jõua, aga selleni läheb veel aega.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee