Lauljatar Laura-Liisa Käis unistab Tanel Padariga lava jagamisest

Lauljatar Laura-Liisa Käis unistab Tanel Padariga lava jagamisest

Laura-Liisa Käis on blondipäine noor kaunitar, kelle lapsepõlve unistuseks oli pääseda Eurovisioonile Eestit esindama. Teiseks unistuseks on tal Tanel Padariga lava jagada ehk siis koos esineda. Mis aga igapäevaellu puutub, siis hetkel töötab Laura-Liisa hoopis hambaarsti assistendina. Buduaar tegi Laura-Liisaga, kes kusjuures on juba nii mõneski Tallinna lounge‘s esinenud, intervjuu – rääkisime tema unistustest, meestest ja muusikast. Laura-Liisa (23) on Tartust pärit lauljatar, kes pärast gümnaasiumi läks Tartu Tervishoiu kõrgkooli ja lõpetas seal tervisekaitse spetsialisti eriala. Laulmisega alustas ta nelja-aastaselt ning ka viiulimäng pole Laura-Liisale võõras. Oma senisteks suurimateks saavutusteks muusikamaastikul peab Laura-Liisa 2006. aastal saavutatud võitu üleriigilistel noorte solistide ja duettide konkursil Saaremaal ning Laulukarussellil osalemist.
 

Laura-Liisa Käis on blondipäine noor kaunitar, kelle lapsepõlve unistuseks oli pääseda Eurovisioonile Eestit esindama. Teiseks unistuseks on tal Tanel Padariga lava jagada ehk siis koos esineda. Mis aga igapäevaellu puutub, siis hetkel töötab Laura-Liisa hoopis hambaarsti assistendina. Buduaar tegi Laura-Liisaga, kes kusjuures on juba nii mõneski Tallinna lounge‘s esinenud, intervjuu – rääkisime tema unistustest, meestest ja muusikast.

Laura-Liisa (23) on Tartust pärit lauljatar, kes pärast gümnaasiumi läks Tartu Tervishoiu kõrgkooli ja lõpetas seal tervisekaitse spetsialisti eriala. Laulmisega alustas ta nelja-aastaselt ning ka viiulimäng pole Laura-Liisale võõras. Oma senisteks suurimateks saavutusteks muusikamaastikul peab Laura-Liisa 2006. aastal saavutatud võitu üleriigilistel noorte solistide ja duettide konkursil Saaremaal ning Laulukarussellil osalemist.

Muusikata Laura-Liisa oma elu ette ei kujuta ning juba tänaseks on kaunis näitsik kutsutud laulma ka mitmetesse Tallinna lounge‘desse. “Kui oled väikesest peale kasvanud muusika sees, siis saab sellest elustiil. Koolis laulsin alati igal aktusel, tähtpäevadel ja meelelahutusüritustel. Noorena unistasin Eurovisioonile minekust, aga eks sellest unistab iga laululaps,” naerab Laura-Liisa malbelt ning lisab: “Samas loomu poolest ei ole ma nahhaalne, ega lähe üle laipade, et oma tahtmist saada. Lihtsalt mõtlesin alati, et küll minu tähetund ka tuleb, et võtame asja pigem tasa ja targu. Kui elu on mulle midagi nende 23 aastaga õpetanud, siis seda, et igast võimalusest tuleb kinni haarata ja seda ma teha kavatsengi. Tahan välja jõuda rahuloluni – laulda laule, mis mulle meeldivad ja mida meeldiks ka Eesti rahval kuulata,” tunnistab Laura-Liisa, et soov oma muusikaga iga eestlase südamesse jõuda on tal suur. 

Mis aga unistustesse puutub, siis unistada noor ja kaunis neiu julgeb. “Kui Tanel Padar on kunagi nõus minuga ühe laulu tegema, no siis see oleks juba väga vinge minu arvates,” muigab ta ja lisab: “Tegelikult loodan, et kunagi tuleb ka minul oma päris isiklik plaat välja ja ma võin väita, et hetkel tundub tulevikumuusika helge,” paljastab Laura-Liisa, kes igapäevaselt teenib leiba hambaarsti assistendina, et koostööpakkumisi tuntud Eesti muusikutega on ta saanud juba praegu ja lähipäevil annab ta välja ka oma esimese singli.

Et oma peagi ilmuvast singlist Laura-Liisa meile praegu täpsemalt rääkida ei saa, siis vahetame teemat ning uurime, kes on tema arvates parimad meeslauljad Eestis ning mujal maailmas. “Kui lauluoskust hinnata, siis ütleksin, et Eestist meeldivad mulle vanemast generatsioonist Tõnis Mägi ja Ivo Linna, nooremast aga Ott Lepland ja Vaiko Eplik. Välismaistest olen suur Robbie Williamsi fänn, lemmiklugu temalt on “I will talk and Hollywood will listen”.

Kui aga lauluoskus kõrvale jätta, siis kes on Laura-Liisa arvates kõige seksikamad meeslauljad? “Välismaistest meeslauljatest kindlasti Michael Buble, aga Eesti omadest ei oska tõesti kedagi valida… Mikk Saar võibolla,” mõtiskleb Laura-Liisa. 

Mis meestesse üldse puutub, siis millised mehed Laura-Liisale meeldivad? “Mulle meeldib, kui mees on sportlik, pikk ja vaimukas. Rõõmsameelsus on kindlasti meeste tõsiduse juures vajalik omadus. Esimese asjana vaatan ilmselt seda, kas ja kui hoolitsetud mees on ja mis stiilis ta riides käib, ka juukseid vaatan ilmselt – et kas need on sätitud või kas tal üldse ongi juukseid,” naerab Laura-Liisa ja kommenteerib veel: “Mees ei pea kindlasti olema minuvanune, kuid mulle sobiks, kui ta siiski on, sest nii liigub elu ühes tempos ja tehakse üldjoontes samu asju, nagu õpingud näiteks, ja samas on vahel lõbus mingi lapsikusega hakkama saada, mida omaealine kaaslane mõistab.” 

Laura-Liisa lõpetab intervjuu lubadusega, et Eesti muusikamaastik ning ka kogu Eesti rahvas kuuleb temast peagi.

Karin Karu