Lauljatar Sandra Nurmsalu: laps on peegelpilt meist endist

2 kommentaari
Lauljatar Sandra Nurmsalu: laps on peegelpilt meist endist

Lauljatar Sandra Nurmsalu, kes oli ka konkursi Eesti Laul 2014 üheks suurfavoriidiks, teadis juba lapsena, et just laulmine on see, millega ta oma elu siduda soovib. Nüüd aga jälgib Sandra suure huviga seda, kuidas tema kolme ja poole aastane tütar muusikamaailma avastab. Nimelt õpib Sandra tütar Crystal Ingrid juba praegu klaverimängu ning mõtleb ise uusi laule välja. Sandra tunnistas Buduaarile, et tema elu ja prioriteedid muutusid emaks saades sajaprotsendiliselt. Emadus, muusika ning oma aja jagamine pere ja töö vahet – Buduaar rääkis nendel teemadel Sandraga lähemalt.

Lauljatar Sandra Nurmsalu, kes oli ka konkursi Eesti Laul 2014 üheks suurfavoriidiks, teadis juba lapsena, et just laulmine on see, millega ta oma elu siduda soovib. Nüüd aga jälgib Sandra suure huviga seda, kuidas tema kolme ja poole aastane tütar muusikamaailma avastab. Nimelt õpib Sandra tütar Crystal Ingrid juba praegu klaverimängu ning mõtleb ise uusi laule välja.

Sandra tunnistas Buduaarile, et tema elu ja prioriteedid muutusid emaks saades sajaprotsendiliselt. Emadus, muusika ning oma aja jagamine pere ja töö vahet – Buduaar rääkis nendel teemadel Sandraga lähemalt.

Sandra vanemad teavad rääkida, et laulupisik oli Sandrale kaasa sündinud. “Vanemad on öelnud, et lalisesin juba enne rääkima hakkamist. Esimesed kassetid, kus olen kaheaastane, on meil siiani alles. Nendel mängib isa klahve ja mina laulan. Isa mängis samuti trumme ja kodus oli meil ka vanu lintmakke, millega muusikat kuulasime. Minus on teadmine lauljakutsumusest olnud sees nii kaua, kui ma ennast mäletan. Et mul lasti olla ja kasvada just nende tegevuste läbi, mis mind huvitasid, ning valitses vabadus olla see, kes ma olen, kõrval vanemate toetus ja heakskiit,” räägib Sandra.

Elu muusikata Sandra ette kujutada ei oska. “Muusika on minu igapäevaelus olnud kogu aeg: laulmine, lasteaias lisandus juurde kandlemäng, koolides soololaul, koori- ja ansamblilaul, viiulimäng, lauluvõistlused ja kontserdid, aktused.”

Ka praegu on Sandra põhitööks muusika. “Tegelen omaloominguga, annan kontserte ning töötan stuudios. Eriti armas on see, et meie kolmeaastane tütar Crystal Ingrid õpib praegu kodus klaverimängu ja mõtleb ise laule välja – oma muusika, oma tekst. Seda on väga huvitav jälgida,” tõdeb Sandra. 

Sandra jagab oma aega muusika ning tütre kasvatamise vahel ning tunnistab, et alati see nii lihtne polegi. “Oma aja jagamine mistahes ameti ja pere vahel on alati suur kunst, mida õppida ja omandada. Toimin sisetunde järgi, seepärast lapse esimesed kolm aastat võtsin vastu ka vaid projektipõhiseid töid. Tundus, et lapse arengu seisukohalt on kõige tähtsam esimese kolme eluaastaga usaldussuhte loomine, mida hiljem ei ole võimalik kompenseerida. Nüüd aga on laps juba piisavalt suur, et saan taas oma repertuaari ja bändiga täiskäigul edasi töötada. Muusiku tööpäevad on kõik erinevad ja ranget päevaplaani ei saagi pidada. Õnneks on meil hästi toimiv perevõrgustik, kellega saame alati hästi planeerides päevad toimima nii, et kõigil on hea,” on Sandra tänulik oma elukaaslasele Tarmole.

Emaks saamine muudab meid kõiki. Muutuvad prioriteedid ja väärtushinnangud. “Lapse saamisega toimusid minu elus tõepoolest suured muudatused. Arusaamine elu haprusest ja sellest, mis tähendus on sõnal vastutus. Alles 24/7 lapsevanem olles saad sa aru, et kõigel, mida sa otsustad ja valid, on tagajärjed sinu lapse jaoks. Need kujundavad lapse päeva ja tema ülejäänud elu isiksusena, nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Ja laps on väga hea peegelpilt sinust endast! See õpetab iseenda ja elu kohta iga päev tohutult palju. Ja loomulikult rõõm – siiras ja hingetäitev rõõm, mis annab elule sära. Tänutunne elu eest, võimaluse ja usalduse eest inimest kasvatada. Valmisolek teha ja anda endast kõik, et kaitsta üht väikest elu,” tunnistab Sandra, et emadus on tema jaoks imeline kogemus.

Karin Karu