Laura Kallasvee: Keerulisem on koostöö nendega, kes ise ei taha, et neid pildistatakse

19 kommentaari
Laura Kallasvee: Keerulisem on koostöö nendega, kes ise ei taha, et neid pildistatakse

Eesti üks tuntumaid fotograafe Laura Kallasvee on naine, kelle kaamera ees on pea kõik Eesti tuntud isikud poseerinud. Buduaar uuris kaunitari käest, kuidas ta leiab aega puhkamiseks ning kui raske siiski fotograafi töö on.

Eesti üks tuntumaid fotograafe Laura Kallasvee on naine, kelle kaamera ees on pea kõik Eesti tuntud isikud poseerinud. Buduaar uuris kaunitari käest, kuidas ta leiab aega puhkamiseks ning kui raske siiski fotograafi töö on.

Oma viimase puhkuse veetis naine alles hiljuti, nimelt tuli ta äsja Amsterdamist ning igasugune väsimustunne on kadunud. „Keskkonna vahetus on väga värskendav ja inspireeriv, ma ei vaja üldse pikka puhkust, et energiat taastada. Suvel laen patareisid kodumaal Hiiumaa randades ja metsades,“ räägib ta.

Rääkides oma tööst, siis Laurale ei meenu eriliselt keerulisi juhtumeid, kindlasti on ka erandeid, kuid tema kaamerasilma ette jääb neid harva. „Natuke keerulisem on koostöö nendega, kes ise ei taha, et neid pildistatakse. Õnneks tihti minu kaamerasilm seda ei näe ega koge,“ lausub naine.

Olukordi, kus klient puikleks Laura ideedele vastu, esineb samuti üliharva ning ka siis leiab andekas naine kiire lahenduse, mis sobiks nii talle kui pildistatavale. „Kui selliseid juhtumeid esineb, siis üritan selgitada ja põhjendada oma ideid ja tavaliselt ikkagi kogu meeskond töötab ju parima tulemuse nimel, nii leitakse ühine keel ja parim lahendus,“  selgitab Laura.

Kas tulevikus võime teda näha ka loomi või loodust fotografeerimas, seda ei oska ta veel ette öelda. „Jah, mulle meeldib koostöö inimestega, hetkel naudin seda. Mis tulevik toob, seda ei tea keegi ette,“ räägib ta Buduaarile.

Buduaar.ee