Laura Kallasvee moekalendrist: pildistasime ekstreemsetes tingimustes

Laura Kallasvee moekalendrist: pildistasime ekstreemsetes tingimustes

Fotograaf Laura Kallasvee, moedisainer Liisi Eesmaa ja meigikunstnik Mammu andsid välja moefotokalendri 2010. Seinakalendris on 12 seninägemata, spetsiaalselt kalendri tarvis lavastatud fotot. Liisi Eesmaa rõivastes poseerivad nii professionaalsed modellid agentuurist MJ Models kui ka avalikkusele tuntud loomingulised noored nagu näiteks Piret Järvis, Juhan Ulfsak, Taavi Eelmaa, Erki Laur ja Elina Pähklimägi.

Fotograaf Laura Kallasvee, moedisainer Liisi Eesmaa ja meigikunstnik Mammu andsid välja moefotokalendri 2010.

Seinakalendris on 12 seninägemata, spetsiaalselt kalendri tarvis lavastatud fotot. Liisi Eesmaa rõivastes poseerivad nii professionaalsed modellid agentuurist MJ Models kui ka avalikkusele tuntud loomingulised noored nagu näiteks Piret Järvis, Juhan Ulfsak, Taavi Eelmaa, Erki Laur ja Elina Pähklimägi. Kõik fotolavastused on üles ehitatud Telliskivi Loomelinnakus.

Idee kalender teha tuli Laurale sügisel. „Liisi ja Mammu tulid kohe kampa ja hakkasime ideid teostama. Tegemine võttis aega mitu kuud. Ettevalmistus ja võttekohtade otsimine võtsid peaaegu et enamuse ajast,“ räägib ta Buduaarile.

Fotograafi sõnul on kalendri põhieesmärk pakkuda foto- ja moekunstist lugupidavale inimesele aasta jooksul vahelduvat visuaalset naudingut. Kalendririba annab fotoseeriale juurde praktilise funktsiooni, samas võib selle pildi alt eemaldada ning lemmikpildi hoopiski ära raamida. „Lisaks väike meelitus – meie kalendris on ka reeded vabad päevad!”

Millise pildi üle tunneb Laura erilist uhkust? „Ei oska midagi esile tõsta teiste seast, kõigi piltidega olen ühtemoodi vaeva näinud ja kõik on armsad. Need, mis seeriasse ei sobinud, jätsin välja. Nelja väikest kisavat last oli suures pimedas ja külmas tehases päris ekstreemne pildistada. Ausalt öeldes on kogu see fotoseeria tehtud väga ekstreemsetes tingimustes ja see lisab asjale minu jaoks kõvasti väärtust.“
Eksklusiivne kalender on müügil limiteeritud koguses üksnes Tallinnas kaupluses Nu Nordik (Vabaduse väljak 8). Kalendri mõõtmed on 30x50cm ja hind 250 krooni.

 

buduaar.ee