Reklaam sulgub sekundi pärast

Liigne mineraalvee joomine koormab organismi

Naturaalset ja karboniseeritud mineraalvett ei tohiks tarbida kindlasti nii palju kui tavalist joogivett, sest liigsel joomisel saadavad mineraalid ja soolad koormavad organismi, vahendab Tarbija24.

Naturaalset ja karboniseeritud mineraalvett ei tohiks tarbida kindlasti nii palju kui tavalist joogivett, sest liigsel joomisel saadavad mineraalid ja soolad koormavad organismi, vahendab Tarbija24.

Kuigi karboniseeritud vesi püsib kauem bakterivaba, aitab kaasa seedenäärmete talitluse kiirenemisele, tõhustab soolte tööd ja soodustab toitainete imendumist, räägib selle tarbimise vastu tõsiasi, et veest eralduv süsihappegaas ärritab organismi limaskesti, eriti aga magu, kirjutab Äripäev. 

Liigse mineraalvee tarbimisega võib hea vormi saavutamise usus koormata ka neere ja südant. A. le Coq'i turundusjuhi Katrin Verniku sõnul pole liigne naatrium, mida organism rohke vee ja paljude toiduainete söömisel ohtralt omastab, üldse kasulik.«Samuti ei ole hea ka destilleeritud vesi, kus sooli pole, sest mineraalide puudus vees ajab tasakaalust ära rakkude osmoosse rõhu, mis viib nende kuivamise või paisumiseni,»  selgitas ta.

Naatriumisisaldusega jookide rohkem tarbimine on Fitness.ee peatreeneri Ott Kiivikase sõnul õigustatud, kui tehakse aktiivselt füüsilist tööd või trenni, sest sellega seoses kaotab organism mineraalaineid, mida oleks hea joodava veega tagasi saada.

 /Toimetas Merlyn Uusküla/