Liis Lass kolib Hiina?

Liis Lass kolib Hiina?

Endine miss Liis Lass on kirjutanud sõnu sellistele lauludele nagu Rolf Junior “Maagiline Päev”, Nele-Liis Vaiksoo ja Rolf Junior “Täheöö”, Lenna Kuurmaa “Vabadus Valatud Verest” jpt. Liis reisib väga palju eelkõige töö kontaktide ja hoidmise pärast. Alles sel nädalal saabus neiu tagasi Egiptuse reisilt koos emaga ning hetke tulevikuplaanide kohaselt võib Liisi leida tulevikus elamast Hiinast!  

Endine miss Liis Lass on kirjutanud sõnu sellistele lauludele nagu Rolf Junior “Maagiline Päev”, Nele-Liis Vaiksoo ja Rolf Junior “Täheöö”, Lenna Kuurmaa “Vabadus Valatud Verest” jpt. Liis reisib väga palju, eelkõige töökontaktide loomise ja hoidmise pärast. Alles sel nädalal saabus neiu tagasi Egiptuse reisilt koos emaga ning hetke tulevikuplaanide kohaselt võib Liisi leida elamas Hiinas!

Liis reisib väga palju, näiteks eelmisel aastal külastas ta 20 erinevat riiki. Avastamata on vaid Aafrika mander, kuhu ta kindlasti plaanib tulevikus sõita. “Reisimine on mul veres olnud juba noorest saati. Veetsin ju 17-aastaselt ihuüksi aega missivõistlustel Hiinas Shanghais ja Pekingis ning Koreas, seega mandritest on mul avastamata veel Lõuna-Aafrika, kuhu tahaksin tulevikus kindlasti reisiplaanid seada. Ühtlasi vaatan alati ringi seoses oma töö ja hobiga – laulutekstide kirjutamisega. Minu üheks eesmärgiks on töötada rahvusvaheliste artistidega, ning seoses nendega kontaktide loomise ja hoidmisega tuleb tihemini viibida ka välismaal. Nädala alguses tulin tagasi puhkuselt Egiptusest, mis oli 100% päikesepuhkus vaid emale ja tütrele. Enne seda oli mul võimalus külastada Hong Kongi ja Macau´d, mis jättis mulle sügava mulje. Tänu missivõistlustele on mul maailma eri paigus väga palju sõpru ja häid kontakte showbisnessis, seega püüan kõiki järgemööda ka külastada ning hoian ärivõimalusteks silmad lahti – oma eriala (ärijuhtimine ja keeled) peaks ju ka ikka ära kasutama!”

Liisi arvutipõhine töö võimaldab talle planeerimata reisimist. “Püüan elus ilma planeerimata hakkama saada – on rahulikum. Välja arvatud muidugi unistustest ja eelistustest juhindumine. Töötan oma pisikese arvutiga ja kõrvaklappidega ning seega ei esita mu töö mulle mingeid pretsensioone. Oma ettevõtte asju saan ajada interneti ja telefoni teel ning ka see räägib enda eest, et enamik minu lugusid Rolfile, Miale, Luisale, Merlynile ja teistele tugevatele tegijatele on sündinud Hispaanias, Hong Kongis, Itaalias. Mis puutub aga puhkusesse puhkuse mõttes, siis selleks piisab ka kodusest koldest ja kallima käest õlal. Puhkus on meelelaad, mitte kohustuslik nädalake palmi all,” lisab ta.

Kuigi kõik reisid on omamoodi erilised, on hetke lemmikuks Liisil Lõuna-Hispaania. “Kõik reisid on olnud võrdselt meeldejäävad. Kõik minu pikad lapsepõlve suved Stockholmis, kus viibisime isaga. Romantiline Veneetsia ja Vana Maailm oma arhitektuuri ja ajalooga; müstiline Aasia; pulbitsev Miami ja Ühendriigid; mitmekülgne, kuid lärmakas Araabia; karge Skandinaavia ja lootustandev Ida-Euroopa – kõik on mulle võrdselt kallid ning mul on alati hea meel kõikjale naasta. Olen suur ajaloo ja kultuurihuviline, seega on reisimine minu jaoks maailma mõistmise seisukohalt väljapääsmatu ning maailmakodanikuks olemine osa identiteedist. Praegu tundub eriliselt kodune Lõuna-Hispaania, sest seal on minu jaoks armsaid inimesi ja alati soe ilm, mida ma külmavaresena ei saa kohe kuidagi pidada tühiseks. Rääkimata suhteliselt lühikesest lennuajast,” arutleb ta.

Ka järgmine reis viib Liisi Andaluusiasse ning võimalik, et noor naine kolib tulevikus hoopis Pekingisse, Hiina. “Mõne nädala pärast ootab mind Lõuna-Hispaania ning seejärel suundun õpireisile Aix-en-Provence´i Prantsusmaal. Võimalik, et aasta lõpetan juba Hiinas Pekingis, oma tulevases kodukeses, kuivõrd tundub, et akadeemilised valikud ning magistrikraadi lõpetamine viivad mind mõneks ajaks Hiina Rahvavabariigi pinnale. Hetkel on see veel lahtine, aga vaatan huviga, kuidas asjad arenevad,” ütleb ta.

Kool pole siiani Liisi reisimist takistanud, pigem ollakse vastutulelikud. “Kõik on alati heas planeerimises kinni. Loomulikult olen pidanud ka lugematul kordadel eksameid ette ära andma ning õppejõu mõistlikkusele lootma, kuid magistrantuuris on see kõik ju sinu enda vastutusel ja ning keegi sind nattipidi koolilaua taha viima ei hakka. Siiani olen saanud kõik oma asjad hästi tehtud ning nurisemist ei tohiks minu üle olla kellelgi. Üldse olen ma väga tänulik ka selle üle, et mul on vedanud suurepärase kooli ning toredate õppejõududega. Lõpetuseks soovitan kõigil uskuda veidikenegi karmasse – mida ise välja annad, seda ka saad. Olge toredad!”

Tene Sommer