Liis Lemsalu: turvaseksi poolt ja tuumajaamade vastu!

Rubriik „Poolt või Vastu”. Sel korral jagab Buduaariga oma arvamusi saate "Eesti otsib superstaari" võitja Liis Lemsalu.

Rubriik „Poolt või Vastu”. Sel korral jagab Buduaariga oma arvamusi saate “Eesti otsib superstaari” võitja Liis Lemsalu.

 

Suitsetamine – Sõltuvust tekitav mõnuaine, mis lõppude lõpuks suudab inimeste reaalset mõtlemist suunata ühte kasti, millest välja saamine on raskendatud. Suitsetamine peegeldab mingil määral ka inimeste isiksuse tugevust, kes siis jääb sõltuvusse, kes suudab aga reaalsuses viibida ning suitsu üle ise ohjad haarata.

Silikonrinnad – Radikaalsus pole kirurgiliste operatsioonide juhul kõige parem väljund, kui asi on seostatud sinu enda kehaga ning permanentsete tegemistega. Kirurgiliste operatsioonidega pole iialgi võimalik saada tagasi seda, mis sul eelnevalt oli looduse poolt antud. Siiski usun, et ehk teab inimene ise paremini, mida just tema vajab siin elus, et end paremini tunda. 

Homoabielud – Kui kaks hinge on teineteist leidnud, ei pea see ilmtingimata tähendama abielu. Abielu on ühiskonna poolt loodud vana traditsioon, kellel on siis vajadus seda jälgida, kellel mitte. Vanasti oli abielul aga veidike teine eesmärk, pigem pandi noori paari just varanduse jagamise võrdsuse põhimõtetel, et keegi osapooltest ei jääks tühjade kätega, või siis paremate perekonnanimede saamise nimel. See oli nii palju enne seda, kui me saame armastusest rääkida. Pigem lisandusid tavaelule veel mitmed kohustused ning teised tegemised. Iga inimene on siin maailmas vaba, andkem kõigile siis ka võrdsed võimalused, et oma elu elada täisväärtuslikult.

Solaarium – Eelistan päikest.

Alkohol –  Meie kõige parem giid alkoholi tarbimise juures on meie endi keha, mis annab teadaandeid ning märke keha sees toimuvast. Tuleks leida selline kesktee, kus nii vaim kui ka keha oleks tasakaalus. Iseenda tundmine on üks väga oluline tegur, kui kõne all on alkohol.

Hasartmängud – Adrenaliin, mis tekib lihtsalt laua taga istumisega. Inimene on kord juba selline olend, kes vajab oma ellu mitmeid erinevaid emotsioone. Usun, et paljusid inimesi ei kutsugi sellised mängud, mõndasid aga väga. Vahe on aga selles, kas inimene suudab jääda oma kaine mõistuse juurde selliseid mänge mängides. Selliste mängude juures, mis pumpavad adrenaliini rohkem üles kui teised, nende mängude juures tuleks veel eriti kuuletuda oma alateadvusele. Kui inimene on selleks suutlik ning tunneb ennast piisavalt palju ning kui inimene teab, milleks ta on tegelikult võimeline ja kus on tema piir, siis ei tohiks mingit suurt ohtu mäng endas sisaldada.

Turvaseks – Parem karta, kui kahetseda. Poolt.

Tuumajaamad – Katastroofid, mis võivad tuumajaama rikkel aset leida, on väga ohtlikud, siinkohal võib kas või meenutada ajaloos juhtunud intsidente, nt Tsernobõl. Vastu.

Vaktsineerimine – Haiguse vältimine on alati parem, kui haiguse põdemine. Vaktsineerides aitame kaasa haiguste leviku takistamisele ning aitame neidki, keda vaktsineeritud ei ole. Tänu vaktsiinidele on oluliselt vähenenud rasketesse haigustesse haigestumine ja aastas säästetakse maailmas ligikaudu 2,5 miljoni inimese elu.

 

Annett Grossfeldt