Liisa Pakosta võitleb laste tuleviku pärast

"Olen mõelnud inimeste peale, kes on Eestist ära kolinud," lausub Liisa Pakosta Buduaarile. Ise ta pole sellele mõelnud, kuna reisides on ta avastanud, milline väärtus on kodumaa loodusel, ruumil, vabadusele ja vabadel inimestel. Sellepärast tunneb ta end alati emotsionaalselt helgeks laadituna, kui lennuk maandub Eestis.

“Olen mõelnud inimeste peale, kes on Eestist ära kolinud,” lausub Liisa Pakosta Buduaarile. Ise ta pole sellele mõelnud, kuna reisides on ta avastanud, milline väärtus on kodumaa loodusel, ruumil, vabadusele ja vabadel inimestel. Sellepärast tunneb ta end alati emotsionaalselt helgeks laadituna, kui lennuk maandub Eestis.

Liisa jaoks on Eesti ühiskonnas mitmeid nähtusi, mis teda häirivad, ent ta suhtub meelerahuga asjadesse, mida ta tõesti muuta ei saa ja püüab muuta seda, mis on tema võimuses. Heaks näiteks on Lastevanemate Liit, kus ta toimetab. “Olen aastaid olnud poliitikas sellepärast, et tahan mõjutada poliitilisi otsuseid, mis on seotud laste ja peredega, et inimesed oleksid hoolivamad ja tegelikku olukorda arvestavamad.”

Kui pollitikule pakutakse võimalust saada Eesti presidendiks, siis muudaks ta meie riigi tuleviku huvides seda, et vastuvõetud otsuseid hakataks hindama nende mõjude osas lastele, nii nagu kaalutakse erinevate muude otsuste pikaajalist mõju. “Laste hea arengukeskkond on tegelikult väga oluline tulevikuküsimus meie riigi jaoks. Lennartmeriliku espriiga saab muuta isegi rahusvahelisi arusaamu, mis omakorda muudab heaolu ja turvalisuse tagatisi Eestis.

“Tunnen väga toredaid Eesti inimesi, kes on sallivuse ja tolerantsuse osas suure ja hea hingega.” Liisa tunnistab, et arukad inimesed on alati sallivad ning seal rahvus enam ei loe.

Marko Tubli

reporter