Lilli Jahilo presidendi vastuvõtu kleitidest

Lilli Jahilo presidendi vastuvõtu kleitidest

“Kõlab uskumatult, aga mõned kleidisoovid jõudsid minuni tõesti alles eile ja paar päeva tagasi,” ütles Buduaarile näitusel “Miraazid” moekunstnik Lilli Jahilo. Kas kõigest paar nädalat enne tähtsat üritust on üldse võimalik nii mahukaid töid valmis saada?

“Kõlab uskumatult, aga mõned kleidisoovid jõudsid minuni tõesti alles eile ja paar päeva tagasi,” ütles Buduaarile näitusel “Miraažid” moekunstnik Lilli Jahilo. Kas kõigest paar nädalat enne tähtsat üritust on üldse võimalik nii mahukaid töid valmis saada?

“See on keeruline,” oli stiilne moelooja Buduaariga nõus. “Kuid ma püüan mingi lahenduse kliendi jaoks siiski leida. Kindlasti ei jõua enam teha kleiti nullist, aga ehk leiame me midagi minu valmisolevast kollektsioonist, mida saab kliendi järgi sobivaks kohendada,” selgitas Jahilo.

Miks pöörduvad mõned külalised kleidisooviga moekunstniku poole aga nõnda hilja? Kutsed saadetakse külalistele ju pikalt ette.

“Üks klient mainis, et nad otsustasid mehega ballile minna viimasel hetkel ja nii tuli ka vajadus kleidi järele viimasel hetkel. See on paras väljakutse, aga sellised hetked meeldivad mulle,” rääkis Jahilo.

Ta näitas näitusele toodud Heli Veskimägi neoonrohelist õhtutualetti ning ütles, et nii suurt tööd nagu läks näiteks selle kleidi valmimisele ta muidugi teha enam ei jõua. 

“Selle kleidi valmimine algas kanga mitmekordsest värvimisest ja see võttis väga pikka aega, aga samas ma ei leia, et viimasel hetkel leitud kleidid samuti vastuvõtule ei sobi. Oluline on lahendus, millega kõik rahule jäävad,” selgitas ta.

Mitut Jahilo kleiti võime me selle aasta Vabariigi aastapäeval näha?

“See on raske küsimus,” ütles ta sooja naeratuse saatel, “Kuna viimased kleidisoovid tulid alles eile ja paar päeva tagasi, siis neid võib ju veel juurde tulla. Seda numbrit ei oskagi seetõttu praegu öelda …”

Katrin Lust

Vaata intervjuud Lilli Jahiloga!