Loe, millist abieluettepanekut ootab lauljatar Helen Adamson

Loe, millist abieluettepanekut ootab lauljatar Helen Adamson

Tänapäeva ühiskonnas on meeste- ja naistevahelised rollid oluliselt muutunud, naised teevad meeste töid ning keegi ei vaata sellele altkulmu. Kuid, mis saaks siis, kui naine ise mehele abieluettepaneku teha otsustab? Buduaar rääkis tuntud lauljatar Helen Adamsoniga ja uuris, mida tema asjast arvab.

Tänapäeva ühiskonnas on meeste- ja naistevahelised rollid oluliselt muutunud, naised teevad meeste töid ning keegi ei vaata sellele altkulmu. Kuid, mis saaks siis, kui naine ise mehele abieluettepaneku teha otsustab? Buduaar rääkis tuntud lauljatari Helen Adamsoniga ja uuris, mida tema asjast arvab.

Helen tunnistab, et tema end ise mehele abieluettepanekut tegemas ei näe. “Kui ma räägin isiklikust seisukohast, siis mina sooviksin, et kui mulle kunagi abieluettepanek tehakse, oleks see mehe otsus ja algatus. Ideaalis tuleks see mulle üllatusena, oleks ühtlasi ka armas ja meeldejääv hetk. Oluline on, et see tuleks südamest ja poleks kuidagi survestatud. Minu jaoks ongi nii pulmad kui ka käe palumine ilus hetk armastuse tähistamiseks, midagi, millel on pigem sentimentaalne väärtus,” tunnistab Helen, et tema arvates võiks ühele põlvele laskuda ikka mees ja see võiks tulla armsa üllatusena.

Üldist pilti vaadates leiab Helen aga, et tänapäeval pole selles midagi imelikku, kui naine ise mehele abieluettepaneku teeb. “Tänapäeval, vähemalt Eesti kontekstis, kaotab see üha enam tähtsust, kes ettepaneku teeb. Põhjuseks just see, et paljud paarid elavad kaua koos, on juba pere loonud ning abiellumise otsus sünnib ühiselt. Tihti lükatakse abielu edasi majanduslikel kaalutlustel, sest kindlas ja heas suhtes pole see tõesti esmatähtis. Minu sõprade hulgas on olnud nii viimast varianti kui ka romantilisi käepalumisi meeste poolt,” tõdeb Helen, et paljude jaoks on abielu lihtsalt formaalsus, samas leidub ka neid, kes seda sügavamalt väärtustavad.

Karin Karu