Maailmakuulus moelooja Alexander McQueen tegi enesetapu

Maailmakuulus moelooja Alexander McQueen tegi enesetapu

40aastane armastatud moedisainer Alexander McQueen tegi enesetapu, puues end oma Londoni korteris üles.

40aastane armastatud moedisainer Alexander McQueen tegi enesetapu, puues end oma Londoni korteris üles.

Daily Mail kirjutab, et alles mõni päev tagasi suri moelooja ema Joyce ning nüüd otsustas oma elutee lõpetada ka Alexander.
McQueeni hea sõber ja mõjukas briti moeinimene Isabella Blow, kes aitas omal ajal noorel moeloojal karjääri teha, tappis end mõne aasta eest 48-aastasena.

Lihtsas peres sündinud ja kasvanud Lee McQueen aka Alexander McQueen oli pere kuuest lapsest noorim. McQueen jättis 16-aastasena kooli pooleli ja asus tööle lihtsasse õmblustöökotta. 1996. aastal sai McQueenist Givenchy peadisainer, hiljem tegi ta moodi Gucci grupis.

Chaneli disainer Karl Lagerfeld ütles Prantsuse raadiole, et McQueen on oma loomingus kogu aeg surmaga flirtinud, kuid sellest tulenev edu ei toonud noorele moeloojale oodatud õnne. Lagerfeld ütles, et moevaldkonnas peab igaühel olema väga tugev selg ja selge pea, et mitte hulluks minna. “Töökoormusest tulnud stressile mõjus viimase piisana karikasse hiljutine ema surm,” pakkus Lagerfeld ametivenna enesetapu põhjuseks. Lähedase sõbra surmast on šokeeritud ka modell Kate Moss, kes tühistas oma eelseisva moeshow ja avaldas avalikult kaastunnet.

McQueeni kollektsioonid on alati muljet avaldanud uudsuse ja julgusega. Paljud Inglise moeala inimesed on teda nimetanud oma generatsiooni juhtivaks moeloojaks. Märtsis pidi moekuningaks tituleeritud mees Pariisi moenädalal oma järjekordset kollektsiooni esitlema.

 

Buduaar.ee