Maailmakuulus pianist Aksel Kolstad avas oma galeriis Eesti kunstniku Meru näituse!

13 kommentaari
Maailmakuulus pianist Aksel Kolstad avas oma galeriis Eesti kunstniku Meru näituse!

Kuulus Norra pianist Aksel Kolstad, kes selle aasta kevadel ka Buduaari 7. sünnipäevapeol restoranis Gloria valitud seltskonnale meeliülendava show´ga üles astus,  korraldas 9. detsembril Oslos oma galeriis Caf de Concert koos noore ja andeka Eestist pärit ehte- ja maalikunstnik Meru´ga mitmekülgse ning meeldejääva jõulupeo. Nimelt avas Meru seal esmakordselt oma maalinäituse, pianist Aksel aga andis kõigile kohalekutsutuile unustamatu kontsertelamuse. Buduaar uuris Meru´lt  ürituse kohta lähemalt.

Kuulus Norra pianist Aksel Kolstad, kes selle aasta kevadel ka Buduaari 7. sünnipäevapeol restoranis Gloria valitud seltskonnale meeliülendava show´ga üles astus,  korraldas 9. detsembril Oslos oma galeriis Caf de Concert koos noore ja andeka Eestist pärit ehte- ja maalikunstniku Meru´ga mitmekülgse ning meeldejääva jõulupeo. Nimelt avas Meru seal esmakordselt oma maalinäituse, pianist Aksel aga andis kõigile kohalekutsutuile unustamatu kontsertelamuse. Buduaar uuris Meru´lt  ürituse kohta lähemalt.

Meeleolukal avamispeol Akseli Caf de Concert galeriis peeti ühtlasi maha ka jõulupidu, kus külastajad said uudistada Meriliis Rinne poolt ülesseatud maalinäitust ning nautida andeka pianisti Akseli kontserti, mis koos moodustasid suurepärase harmoonia. Caf de Concert’i traditsioonide kohaselt pakuti külalistele shampanjat ning viinereid.

“Minu jaoks oli see tõesti vapustav sündmus, nii palju emotsioone ja rõõmu,” kinnitab Meru, et tema jaoks oli suur üllatus, kui Aksel talle koostööettepaneku tegi ning Oslosse maalinäitust avama kutsus. “Näitusele ei saanud muidugi kõiki maale üles seada, seega tegin valiku, et ka sealne publik saaks ülevaate minu tehtud töödest läbi aegade,” lisab Meru. “Kindlasti ei jää see meie viimakseks ühisürituseks, juba praegu mõtleme vaikselt uusi plaane,” ütleb naine.

Aksel Kolstad´i on tänu oma suurepärasele loomingule ning andekusele kutsutud kontserte andma kõikjale kogu maailmas, Tallinn on aga saanud üheks tema lemmikpaigaks, kuhu mees kindlasti peagi naaseb. Lisaks on Akselile toonud kuulsust ka 2010. aasta oktoobris esinemine maailmakuulsas Carnegie Hall´is, kuhu pääsevad tõesti vaid maailma tipud, mehe kontsert võeti publiku seas vastu suure ovatsiooniga. Meriliis Rinnega soovis Aksel aga koostööd alustada põhjusel, et Meru maalid tekitasid temas erilisi emotsioone, seega otsustaski mees teha ettepaneku koostööks, leides, et naise maalid on kohe kindlasti tema kuulsa galerii väärilised. 

Meriliis Rinne näitus Oslos jääb avatuks 21. detsembrini!

Karin Karu
Vaata allpool ka suurepärast pildigaleriid!