Marko Albert aitas Vancouveris kerjust

"Olen alati püüdnud aidata inimesi enda ümber nii palju, kui saan ja oskan," lausub triatleet Marko Albert Buduaarile. Ta usub, et sellised väikesed heateod igapäevases elus on vahest suurema tähtsusega, kui üks suur heategu pika aja tagant. "Loomulikult olen kogenud ka seda, et mind kasutakse lihtsalt ära."

“Olen alati püüdnud aidata inimesi enda ümber nii palju, kui saan ja oskan,” lausub triatleet Marko Albert Buduaarile. Ta usub, et sellised väikesed heateod igapäevases elus on vahest suurema tähtsusega, kui üks suur heategu pika aja tagant. “Loomulikult olen kogenud ka seda, et mind kasutakse lihtsalt ära.”

Kõige värvikam näide kerjava inimese aitamisest juhtus Markol juunikuus Vancouveris. “Kõndisin linna uudistades ringi, kui üks nooremapoolne mees tuli mu juurde ja küsis raha. Olin aus ja ütlesin, et mul ei ole raha, sest ma ei olnud sularaha vahetanud. Pakkusin siis talle välja, et kuna ta söögi ostmiseks raha küsis, ostan talle lõuna.” Nii kõnnitigi ühte korralikku kiirtoidu restorani. “Ostsin talle selle toidu, mida ta soovis ja ütlesin talle: “Head isu” ja kõndisin edasi. Pärast oli väga hea tunne endal!”

Marko tõdeb, et heategevusel on kindel osa paljude inimeste elus. “Annetustel, heategevuskontserditel ja muul sellisel on kindel koht igapäevaelus. Ühiskonnas on palju nõrgemaid, kes ei suuda kõigega ise toime tulla.”

Marko Tubli

reporter