Martin Saar: kunstnike elu ei ole nii pöörane nagu arvatakse

Martin Saar: kunstnike elu ei ole nii pöörane nagu arvatakse

Uurisime New York City´s resideeruva Eesti kunstniku Martin Saare käest, kui suurel määral käib ta läbi teiste kunstnikega ning millist eluviisi järgivad tema vallas töötavad teised tipptegijad.

Uurisime New York City´s resideeruva Eesti kunstniku Martin Saare käest, kui suurel määral käib ta läbi teiste kunstnikega ning millist eluviisi jälgivad tema vallas töötavad teised tipptegijad.

Kõige rohkem leidub Martini tutvusringkonnas fotograafe ning filmitegijaid, kunstnikke kui selliseid nii palju ei olegi. „Viimasel ajal puutun tihedamalt kokku Kristian Schmidtiga, kes on kandideerinud oma filmide ning mitmete muusikavideodega Grammyle.“

Kunstiüritustelt Martin eriti osa ei võta, kunagi sai neid külastatud küll, kuid hetkel on mees hõivatud oma uue näitusega, mis toimub 6.jaanuaril  New Yorgis. Meenutades erinevaid pidustusi, meenub talle koheselt Miami Art basel, mis olevat tema sõnul väga cool. „See on USA suurim kunstibiennaal, mis leiab aset igal aastal detsembrikuus. Kui mulle pakuti võimalust seal osaleda, võtsin selle suurima heameelega vastu,“ meenutab ta.

Kuidas on aga lood väitega, et mitmed tippkunstnikud tarbivad  kokaiini? „Enamus kunstnikke, keda mina tunnen, elavad üllataval kombel täiesti tavalist ning korrapärast elu. Nende päev algab hommikusöögiga kell 8, kella 9-st  5-ni on stuudio, pärast seda väike paus, õhtusöök, mõne galerii avamine või filmiesitlus. Kunstnike elu ei ole nii pöörane nagu arvatakse,“ teab Martin rääkida.

Kunagi proovis Martin ka ise kella järgi seatud eluviisi, kuid pärast poolt aastat üritamist pidi ta tunnistama, et see ei õnnestu. „Kella järgi ei saa oma aega planeerida, kui ikka tekib vajadus keset ööd loominguga tegeleda, siis selle tunde vastu ei saa miski,“ kommenteerib Martin Buduaarile.

Autor : Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja