Martin Saare ekskallim Mirjam Väljaots: “Modellitöö ei ole enamusele elukutse kogu eluks!”

Modell Mirjam Väljaots(24) on üldsusele tuntuks saanud kui Martin Saare ekskallim ning Mirjam on ka Miss Tallinn 2007 teise printsessi tiitli omanik. Buduaar uuris, millega täpselt kaunitar tegeleb, millised hobid tal on ja milline on tema suhteseis hetkel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modell Mirjam Väljaots (21) on üldsusele tuntuks saanud kui Martin Saare ekskallim ning Mirjam on ka Miss Tallinn 2007 teise printsessi tiitli omanik. Buduaar uuris, millega täpselt kaunitar tegeleb, millised hobid tal on ja milline on tema suhteseis hetkel.

Mirjamil sai just läbi esimene aasta EBS’is, kus ta tudeerib ärijuhtimist ja võõrkeeli. “Koolivalikuga olen ma küll väga rahul. Eriala ei ole küll kergete killast, aga loodan sellest tulevikus profiiti lõigata,” täpsustab Mirjam. Lisaks sellele reisib neiu ka aeg-ajalt ringi, et teha modellitööd. Modellina on leiba teeninud Mirjam juba alates 14.eluaastast. “Esimene reis viis mind Seouli. Olen töötanud sellistes linnades nagu näiteks Bangkok, Tokyo, Hong Kong, Shanghai, Barcelona, Madrid, Milano, Istanbul, Helsingi ja New York.”

Modellielu plussidest räägib Mirjam nii: “Noortele tüdrukutele, kel pole veel õiget haridustki, on tegelikult ilma suuremat vaeva nägemata kogu maailm lahti ning on võimalik teenida päris palju raha. Modellitöö õpetab iseseisvust, toimetulemist, teistega arvestamist. 14-aastane tüdruk pannakse sisuliselt täiskasvanu rolli ning sellepärast saadetaksegi noorimad kõigepealt Aasiasse, sest seal on kergem hakkama saada. Aga kujutage ennast ette näiteks Milanos, käes linnakart ja castingute ajakava koos aadressidega, otsimas õiget trammipeatust ja kohta, kust piletit osta. Ma ei teagi, kas niisugust tugevuse kooli liigitada plusside või miinuste alla.” Miinuseks peab Mirjam tooma aga fakti, et lapsepõlv jääb modellidel tihtipeale liiga lühikeseks. “Miinuste poole pealt on kindlasti probleem ka vähe näinud ja reisinud tüdrukute puhul mitmesugused ebatervislikud ahvatlused, mille mõjudest on keeruline välja tulla ning paljudel jääb tihtipeale ka haridustee pooleli. Ei saada aru, et modellitöö ei ole enamusele elukutse kogu eluks. Supermodelle on siiski kurvastavalt vähe,” räägib Mirjam modellielu telgitagustest.

Modellidele on ka ülitähtis nende hea figuur. “Teatavasti on umbes 4% hea figuuriga naisi, kes selle nimel üldse pingutama ei pea. Mina kahjuks selle 4% hulka ei kuulu. Kuna olen ka väikest viisi gurmaan ja kõik gurmeetoidud pole kaugeltki tervislikud, siis ikka pean oma valikuid piirama,” tunnistab kaunitar. Vormis hoidmiseks on parim lahendus sport, mis on ka üks Mirjami hobidest. “Olen tegelenud võistlustantsuga ja tantsinud cheerleaderina erinevates korvpalliklubides. Praegu tegelen jooga ja pilatesega. Suvel teen sörkjooksu ja talvel sõidan lumelauda. Kui mul rohkem aega on, armastan väga lugeda ja joonistada.”

Hetkel on kaunis modell vallaline ning naudib iseseisvat elu. “Hetkel ei ole ma seotud kellegagi. Kolisin hiljuti välja oma vanematekodust ja mul on omaette väike armas kodu vanalinnas.” Küsimusele, kas neiu ka oma eksi Martin Saarega suhtleb, vastab Mirjam nii: “Mul on väga suur sõpruskond ning kindlasti kuulub ka Martin sinna.”

 

 

Tene Sommer