Matt Groening paljastas tõelise Springfieldi asukoha! Link fotodele

Matt Groening paljastas tõelise Springfieldi asukoha! Link fotodele

Üks teleajaloo suurimatest saladustest tuli lõpuks avalikkuse ette.

Üks teleajaloo suurimatest saladustest tuli lõpuks avalikkuse ette.

Populaarse joonisfilmi ”Simpsonid” kodulinn Springfield on olnud ameeriklastele suur müsteerium. USAst leiab mitu samanimelist linna, kuid sari pole kunagi avalikustanud, millises osariigis antud Springfield asub.

Nüüd paljastas ”Simpsonite” looja Matt Groening lõpuks ometi hästi hoitud saladuse, kirjutab Iltalehti.

”Springfield nimetati Springfieldiks Oregoni järgi. Ainus põhjus on see, et kui ma väike olin, siis telesarja ”Father Knows Best” tegevus toimus Springfieldis. Olin elevil, sest kujutasin ette, et see on mu kodulinna Portlandi naaberlinn,” rääkis Groening.

”Kui suuremaks sain, taipasin, et see oli vaid fiktiivne nimi. Sain aru ka, et Springfield on üks levinumaid linnanimesid USAs. Eeldades, et sari muutub kunagi populaarseks, mõtlesin, et ”sellest tuleb suurepärane, kõik arvavad, et tegu on nende Springfieldiga”. Ja nii nad arvasidki,” jätkas Matt.

Varasemalt on Sprigfieldi seotud mitme erineva osariigiga, sealhulgas Illinoisiga, Missouriga, Kentucky`ga ja Louisianaga. Sarjas on öeldud, et asub kujuteldavas New Hasphire’i osariigis.

Groening ütles, et ta ei ole soovinud avaldada linna päritolu, sest ei ole tahtnud rikkuda inimeste rõõmu. Ta on vaid nõus olnud, kui inimesed on uurinud, kas tegu on just nende Springfieldiga.

Matt avaldas ka, et Homer Simpson sai nime tema isa järgi.

”Mu isa nimetati luuletaja Homerose järgi (ingl Homer). Minu vanaema oli usin lugeja. Ta nimetas ühe poja Homeriks ja teise Victor Hugoks,” rääkis Groening.

Vaata pilte siit

 

Buduaar.ee