Meelis Tomson: surmanuhtluse poolt ja raha lasteaedadele!

Meelis Tomson: surmanuhtluse poolt ja raha lasteaedadele!

Rubriik „Poolt või Vastu”. Sel korral jagab Buduaariga oma arvamusi vabakutseline fotograaf ja Tallinna Televisiooni saatejuht Meelis Tomson.

Rubriik „Poolt või Vastu”. Sel korral jagab Buduaariga oma arvamusi vabakutseline fotograaf ja Tallinna Televisiooni saatejuht Meelis Tomson.

Suitsetamine – Vastu! Mulle ei meeldi see hais. Eriti rõve on hais, mis tuleb konikausist. Aga samas on tänapäeval välja mõeldud kõikvõimalikud nätsud ja värskendajad. Teiste eest ma ju otsustada ei saa. Suitsetamine on iga inimese vaba valik. Pooldan e-sigaretti. Ilmselgelt, kui see oleks odavam, tarbiks seda rohkem inimesi ja inimesed pole selle funktsionaalsusest ka teadlikud. 

Ilukirurgia – Poolt! Välimus on ESIMENE asi, mida me teiste puhul märkame, kuigi väidetakse, et ei ole. Mõne iluvea parandamine pole küll midagi hullu. Ja kui naisele ei ole antud tema au ja uhkust ehk tisse piisavalt, siis ma ei heida ette, kui keegi neid suurendada laseb. Paljud naised kurdavad ju pärast sünnitust ja imetamist, et rinnad on ära vajunud. Miks siis mitte minna kirurgi juurde ja taastada endine vorm. Aga kõike tuleb teha mõistuse piires – lolliks ei tasu minna.

Euroopa Liit – Poolt! Reisimine Euroopa siseselt on ikka märksa lihtsam nüüd – isegi Soome minnes ei pea kuskil passikontrollis tiksuma. Samamoodi õppimis- ja töövõimalused. Ma usun, et paljudel on kasu, et me liitusime. Euroopa Liidu rahadega on korda saanud mitmed valupunktid nii Tallinnas kui Eestis ning palju ägedaid noorteprojekte on saanud Euroopa Liidu rahastuse.

Homoabielud – Poolt! Ma olen homoõiguste poolt. Hetkel ei nõua vähemalt Eestis elavad homod õigust abielule, vaid seaduslikule kooselule ehk et üks pool saaks teisele jätta korteri, millesse on ühiselt investeeritud, mitte et pärast surma jääks üks pool tühjade pihkudega. Ja kui rääkida abielust, siis kui palju on neid, kes ütlevad, et ah, mis pulmad, see on ju ainult paber. Miks siis ühe paberi pärast nii palju kära tekitada. Lisaks paneb mind imestama, et paljud avaliku elu tegelased, kes pole julgenud „kapist välja tulla“, on avalikult homoseksuaalsuse vastased. Ma usun, et igal inimesel on õigus armastusele, olenemata sellest, mis soost inimest ta armastab.

Surmanuhtlus – Poolt! Osad retsid on nii julmad, et Eesti riigil oleks odavam nad maha matta, kui maksumaksja raha eest aastaid või isegi kuni surmani üleval pidada. Täna istub Eestis trellide taga 36 eluaegset vangi. Ühele vangile kulub aastas 3500€, seega lihtne arvutus näitab, et aastas kulub eluaegsetele ligi 140 000 eurot, millega saaks näiteks paljud pealinna lasteaiad korda teha. 

Solaarium – Poolt! Olen isegi käinud, eriti talvel on see nahale hea. Soovitan seda vinnides noortele, sest päike on hea :) Aga grillkanad ei ole enam ilusad, liiale ei tasu ikka minna. Loomulikkus on kõige ilusam,  mõistlikkuse piirides on kõik chill.

Alkohol – Poolt! Üks külm ja värskendav rabarberiviina kokteil pärast pikka ja väsitavat tööpäeva korra nädalas ei ole ju midagi hullu. Ja olen Anu Saagimiga sama meelt: pidutsege end korra kvartalis pildituks! Olen ise pigem kaine rool kui suur alkoholi tarbija.

Hasartmängud – Vastu! Ma ei taha ise mängima minna ja ei soovita ka teistel sinna lõksu langeda. Kuid tuleb au anda neile, kes mängivad, võidavad, vahel kaotavad – Eesti Kultuurkapitali rahast ligi pool tuleb hasartmängumaksust. Samuti saab hasartmängumaksust suurt toetust Eesti Olümpiakomitee. Mingis mõttes on see ka kasulik, aga mina mängima ikka ei lähe!

 

Annett Grossfeldt

Sarnased artiklid