MEES SURI PEENISE SUURENDAMISE operatsiooni käigus

MEES SURI PEENISE SUURENDAMISE operatsiooni käigus

Rootsist pärit mehe eluküünal jäi üürikeseks, kui ta suri kirurgilise operatsiooni käigus, kus püüti suurendada ja paksendada tema peenist.

Täisjõus 30-aastane mees, ilma eelnevate haigusteta, on teadaolevalt esimene, kes suri operatsioonil, mis peaks olema lihtne ja ohutu. Nüüd selgus Journal of Forensic Sciences avaldatud kohtuekspertiisis, et rasvarakud sattusid operatsiooni käigus mehe kopsudesse ning veresooned ummistusid, põhjustades kopsuemboolia. 

Kõigepealt suurendasid arstid mehe peenist. Umbes kolmandik mehe peenisest asub keha sees ning ei ole silmale nähtav. Selle osa arvelt saab suguelundit umbes 3-5 cm võrra pikemaks muuta. Mõned operatsiooniga seotud riskid on näiteks suutmatus saavutada erektsiooni või tuimus, kuid mõne kuu möödudes peaksid need kaduma. Järgnevalt süstisid arstid peenisesse rasvarakke, et suurendada kumerust, mida on vaja suguelundi paksendamiseks. Kuid mõned rasvarakud muutusid operatsiooni käigus lõdvemaks, sattusid vere kaudu kopsu ning põhjustasid kopsudes veresoonte lõhkemise. Patsiendil seisuks süda. Teda püüti küll elustada, kuid pingutused ebaõnnestusid ja mees suri.

Igal aastal tehakse üle kogu maailma ligikaudu 8400 peenise suurendamise operatsiooni. Antud juhtum aitab nii arstidel kui ka patsientidel edaspidi veelgi hoolikam olla. Veelgi enam – see paneb ehk mehi mõtlema selle peale, kas neil on üldse vaja antud operatsiooni. Seda enam, et suuremast osast uuringutest on selgunud, et enamikel meestel on täiesti normaalsuuruses suguelund.

allikas: Medical Daily