Meikar Loore Härmat: “Jäljendada ma enam kedagi ei tahaks!”

Meikar Loore Härmat: “Jäljendada ma enam kedagi ei tahaks!”

Väiksena tahtis Loore Härmat saada küll baleriiniks, siis juuksuriks, kuid täna on Loore hoopis tunnustatud ja nõutud meikar ning on tegutsenud oma alal juba üle 10 aasta. Buduaar uuris veidi rohkem armastatud meigikunstniku kohta.  

Väiksena tahtis Loore Härmat saada küll baleriiniks ja juuksuriks, kuid täna on Loore hoopis tunnustatud ja nõutud meikar ning on tegutsenud oma alal juba üle 10 aasta. Buduaar uuris veidi rohkem armastatud meigikunstniku kohta.

Loorel on vedanud, sest tema hobi on ka tema töö. Ainus asi, mis ta oma ameti pahupooleks võiks lugeda, on ebastabiilsus. “Vahel on minu töö veidike ebastabiilne ja tihti peab ka nädalaõppudel pintsli kätte haarama,” räägib ta. Ka Loore õde Reet töötab meikarina, kuid Loore sõnul nende läbisaamist ühine amet ei sega.” Konkurents on alati teretulnud ja see paneb rohkem pingutama, aga kuna meikimine on selline loov töö, siis ma isegi ei murra pead selle üle, kas ma olen kõige parem või mitte. Alati on lahe vaadata kui kellelgi õnnestub mõni eriline jumestus. Mulle meeldib ikka oma stiil ja jäljendada ma enam kedagi ei tahaks. Peale oma õe meeldivad mulle paljude eesti meikarite tööd.” Ise Loore aga enamasti kellelgi end meikida ei lase: “Kuna viimasel ajal olen ennast aina vähem meikinud, siis vast selle väikese asja teeksin ise ära ja ei hakkaks teisi tülitama.”

Loore arvates on tema firmamärgiks n-ö alasti meik. “Hästi loomulik meik kombineeritud suitsusilmaga. Tulemus on hästi sensuaalne ja kaunis ning ei jäta ülemeigitud muljet,” täpsustab ta. Noortele soovitab Loore end alles meikima hakkamisel mitte üle pingutada. “Ma arvan, et igaüks ise vast tunnetab seda, millal on õige aeg end meikima hakata ja loomulikult võiks kuulata ka vanemate ja targemate nõuandeid selles vallas. Kindlasti ei tohiks see meik olla väga tugev ja algatuseks võiks kasutada ainult ripsmetušši, huuleläiget ja päikesepuudrit. Tihti meigivad noored neiud end liiga palju ja minu meelest ei vaja nad üldse jumestuskreemi ja puudrit, kuna nahk on veel sile ja rikkumata ja seda ilu ei pea paksu meigikihi alla peitma. Teine asi on muidugi siis, kui vaevab mingi nahaprobleem. Siis tuleks kasutada hästi nahasõbralikke meigitooteid, et vigu varjata, aga samas mitte koormata nahka,” soovitab Loore.

“Viimane toode, mille endale soetasin, oli High Tech instant lash extender ripsmetušš. Väga huvitav uus toode, mis on ripsmekasvu soodustav ja samas ka hästi intensiivse musta värvusega ja tihendav. Olen tulemusega väga rahul, sest mulle meeldib enda meigis just silmi rõhutada,” räägib Loore oma viimasest iluostust. Kui Loore just parasjagu kedagi kaunimaks ei tee, siis tegeleb ta oma hobidega, milleks on lugemine ja maalimine. “Teen ka veidi sporti, ehk siis rulluisutan ja kuulan samal ajal muusikat. Loomulikult naudin vabal ajal ka iga minutit oma lastega,” jutustab ta.

Sügisel alustab Loore Härmat taas oma meigikursustega ja huvilised saavad rohkem infot küsida meili teel loore.harmat@mail.ee

 

Tene Sommer