Meribel Müürsepp: “Olen tõmmanud internetist illegaalset muusikat”

“Olen küll tõmmanud internetist illegaalset muusikat,” tunnistab noor lauljatar Meribel Müürsepp Buduaarile. Õnneks on need korrad olnud vähesed. “USAs olles ostsin iTunes‘ist ja see oli väga mugav.” Kui Eestis saaks samamoodi teha, siis ostaks ta sealt enamus lugudest, sest selle pluss on mõistlik hind ja saab valida just need lood, mida tahad.

“Olen küll tõmmanud internetist illegaalset muusikat,” tunnistab noor lauljatar Meribel Müürsepp Buduaarile. Õnneks on need korrad olnud vähesed. “USAs olles ostsin iTunes‘ist ja see oli väga mugav.” Kui Eestis saaks samamoodi teha, siis ostaks ta sealt enamus lugudest, sest selle pluss on mõistlik hind ja saab valida just need lood, mida tahad.


Meribel ei ole illegaalse muusika tõmbamise poolt ega ka mitte sada protsenti vastu. “Vahel on vaja mõnda üksikut laulu ja selle jaoks ei läheks ma poodi tervet plaati ostma. Pigem kasutaksin ma iTunes‘i ostmise võimalust.”

Lauljatar arvab, et muusika varastamine on pigem see, kui massivselt seda teha ja avalikus kohas esitades ei maksta autoritasusid. “Ma ei arva, et kui näiteks ema ostab plaadi ja mulle pakuks ka see huvi, siis peaksin teise samasuguse plaadi ostma, sest kopeerimine on ju illegaalne tõmbamine.” Eetilises mõttes on ta loomulikult selle vastu, aga praktiliselt ei ole tema finantsseisud nii suured, et jõuaks osta kõik plaadid, mida kuulata sooviks.

Artisti poole pealt vaadates arvab Meribel, et see on paratamatus ja karjääri alguses on see pigem reklaam, mis mõjub positiivselt. Tulevikus on aga fännid nii ustavad, et tahavad vaid originaalplaati. “Need, kes illegaalse tõmbamisega raha teenivad, need on loomulikult minu silmis kurjategijad.”

/Marko Tubli/