Merilys Rinne, kunstnikunimega Meru, räägib endast ning täna avatavast näitusest!

Merilys Rinne, kunstnikunimega Meru, räägib endast ning täna avatavast näitusest!

Merilys Rinne, kunstnikunimega Meru, on avamas oma esimest galeriinäitust “Night Mare” SooSoo Galeriis. Kõik, kes teavad tema loomingut, on kindlasti tähele pannud kirkaid värve ning positiivsust, mis hõngub maalidest. Buduaar tegi Merilysiga väikese intervjuu, et uurida, kas tema positiivsete tööde taga seisab ka sama rõõmsameelne inimene!

Merilys Rinne, kunstnikunimega Meru, on avamas oma esimest galeriinäitust “Night Mare” SooSoo Galeriis. Kõik, kes teavad tema loomingut, on kindlasti tähele pannud kirkaid värve ning positiivsust, mis hõngub maalidest. Buduaar tegi Merilysiga väikese intervjuu, et uurida, kas tema positiivsete tööde taga seisab ka sama rõõmsameelne inimene!

Millal hakkasid maalikunstiga tegelema?
Tegelikult hinge ja südamega kogu aeg, selle sees olles ei olegi nii kerge määratleda, millal just. Ilmselt teadlikumalt pärast keskkooli lõppu, kus just see algaja õnn näitas mulle teed, et see ongi minu asi. Sel hetkel ei lugenud mulle isegi see, kas tegelen sellega siis tõesti hobikorras või lausa suuremalt. Mulle lihtsalt meeldis joonistamine. 

Kas see ongi sinu põhitöö või teed sa ka muud tööd, et n-ö ära elada?
Ma maalin hobikorras – nii ütlesin ma vanasti tagasihoidlikult silmi maha peites. Kui ma täna nii ütleksin, siis ma luiskaksin. Ma olen ikka kõike muud ka teinud maalimise kõrval, mingil hetkel aga öösel maalimine ja päeval töötamine viis arusaamiseni, et enda jaoks on aega vaja vabaks teha. Seega täna ongi kogu minu aeg värvide ja lõuendite ning inspiratsiooni kogumise päralt. 

Kui palju on sul püsikliente?
Tellimusi on tihti ja neid armsaid inimesi, kes minu asjadel silma peal hoiavad ja kaasa elavad, on tõesti juba mitmeid. Nende seintel on ka mõned minu maalid, aga see on tulnud jällegi aja jooksul. Siinkohal pean ütlema, et ma olen alati seletamatult õnnelik ka siis, kui on näiteks vaid üks inimene, kes ütleb, et talle minu maalid nii meeldivad! 

Kas nende seas on ka Eesti tuntuid inimesi?
Ikka on, aga eraldi kedagi välja ei oskagi tuua, sest kõik minu maalide omanikud on väga värvikad ja toredad inimesed. 

Sa oled öelnud, et Salvadore Dali on sinu inspiratsiooniks, miks just tema?
Salvadore Dali oma sürrealistliku mõttemaailmaga on mind just kunstiga tegeledes vabastanud reeglite kammitsatest. Ilmselt köidab mind tema omamoodi paradoksaalne ja sürrealistlik mõttemaailm. Näiteks eriti meeldis mulle S. Dali loodud telefon, mille toruks oli homaar ja iga kord, kui ta restoranis homaari tellis, oli ta pettunud, et talle telefoni ei toodud. See on nii jabur ja arusaamatu, aga samas minu jaoks sellest inspiratsiooniks piisab. 

Sinu tööd on enam-jaolt väga positiivsed ja värviküllased, kas pead ennast ka positiivseks inimeseks?
Öeldakse, et mida mõtleb minu pea, seda ütleb teile minu käsi, siis selle järgi on minu maalides päris palju mind. Värvikoloriit tõesti reedab seda, et olen üsna positiivne ja ka intensiivne inimene, kuid nagu ikka, vahel juhtub ka mõni pahuram tuju sinna sekka.

Nagu näiteks luupainajad, millest ka sinu tulevane näitus “Night Mare”. Räägi, kust tuli selline teema?
Night Mare oma tähenduselt on huvitav sõna! Kokku kirjutatuna saab temast luupainaja. Lahku kirjutatuna aga öö mära ning ladina keeles on Mare ka meri. Seega, see sõna käitub nii, nagu sa ise tahad vastavas kontekstis. Minu taotlus on see sõna luupainajast vabastada ja inimestele hoopis rõõmu ja värvilisust külvata. Usun, et minu värvilised hobused SooSoo galerii seinal saavad sellega ideaalselt hakkama. 

Kas sinu maalidest on näha, milline eluperiood on sul hetkel käsil?
Iga tuju ja olukord mõjutab minu loomingut. Naljakal kombel aga just näiteks raske emotsioon ja kurbus on minu maalid teinud veelgi positiivsemaks ja värvilisemaks. Seda kindlasti ka sellepärast, et ma ei lakka uskumast heasse isegi siis, kui midagi on halvasti.  Armumine on omakorda juba ise selline tore tunne, mis tõstab varbad maast lahti. Seega, sellel ajal võib juhtuda, et tuju maalimiseks ei ole nii suur kui muidu.

Mida maalimine sulle annab?
Maalimine vabastab energiat ja annab justkui võime lennata, seda küll oma mõtetes.

Kõigile, kel huvi tutvuda Merilysi töödega, on võimalus minna SooSoo Galeriisse, kus just täna kell 19.00  avatakse näitus „Night Mare.“ Külaliste sekka on oodata: Martin Saar, Indrek Rohumaa, Imre Kose, Heti Tulve, Heiti Kender, Ken Saan, Heidy Purga, Luisa Värk ning paljud teised!

 

 

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja