Merlyn Uusküla armastab krantse

Merlyn Uusküla armastab krantse

Buduaari sügisajakirja kaanestaar ja armastatud laulja Merlyn Uusküla tunnistab Buduaarile, et on suur kodutute loomade sõber, kes juba lapsena tohterdas auto alla jäänud koerakest. Nüüd aitab ta õnnetute loomade elu paremaks muuta MTÜ AUH-i patroonina. “See on nii lahe ja õilis projekt, et selles lihtsalt peab kaasa lööma,” räägib Merlyn Alari Kivisaare heategevuslikust kalendriprojektist ja 27. oktoobril toimuvast kalendri promokontserdist, kuhu on kõik oodatud head muusikat ja näitust nautima ning loomulikult heategevuslikku kalendrit ostma.

Buduaari sügisajakirja kaanestaar ja armastatud laulja Merlyn Uusküla tunnistab Buduaarile, et on suur kodutute loomade sõber, kes juba lapsena tohterdas auto alla jäänud koerakest. Nüüd aitab ta õnnetute loomade elu paremaks muuta MTÜ AUH-i patroonina. “See on nii lahe ja õilis projekt, et selles lihtsalt peab kaasa lööma,” räägib Merlyn Alari Kivisaare heategevuslikust kalendri-projektist ja 27. oktoobril toimuvast kalendri promokontserdist, kuhu on kõik oodatud head muusikat ja näitust nautima ning loomulikult heategevuslikku kalendrit ostma.

Loomakalendri müügilejõudmist tähistav tasuta kontsert toimub juba eeloleva neljapäeva õhtul lounge’is Butterfly ning üles astuvad lisaks Merlynile ka südantsoojendav bänd Hurmurid, võluv saksofonist Eisi Mäeots ja superstaar Ott Lepland. Kohal on loomulikult ka piltide autor Alari Kivisaar, kelle käe all on valminud kõik “Märka mind 2012” kalendri pildid. Piltidel poseerivad kodutud loomad ning kogu kalendri tulu läheb loomade varjupaikade toetuseks. 

Merlyn kutsub kõiki üles vastu talve kodutuid loomi aitama. “Ka see on heategu, kui ostad selle kalendri, sest kogu raha läheb otse kodutute loomade tarbeks.” Merlyn tunnistab, et ta on alati kodutuid loomi aidanud. “Neid kordi, kus ma olen mingi koera tänavalt enda juurde tahtnud viia, on päris palju olnud.” Mõned korrad on lauljanna paariks päevaks võtnud hulkuva koera enda juurde elama, kuni peremees, kes on õnneks kuskil naabruses elanud, on üles leitud.

Kui Merlyn alles väike oli, siis leidsid nad ühe autolt löögi saanud koera ja turgutasid selle elule. Koer sai nimeks Muki ja ta elas palju õnnelikke aastaid Merlyni vanaema juures maal. Teine koer tuli perekonda, kui Merlyn oli 7-aastane. See oli väike segavereline koerake, kes elas nendega linnakorteris. “Mul on loomast palju rohkem kahju kui inimesest, kes ei viitsi tööd teha ja hädaldab,” ütleb Merlyn ja lisab, et tema lemmikud on just krantsid. “Kui ma paiksemaks muutun, siis võtan kindlasti endale mõne toreda krantsi koerte varjupaigast. Krantsid on nunnud.”

 

Marge Rahu