Merlyn Uusküla: indiaanlased toetavad meie spirituaalseid otsinguid

Merlyn Uusküla: indiaanlased toetavad meie spirituaalseid otsinguid

Armastatud lauljatar Merlyn Uusküla, kes hiljuti viis tõsieluseriaali “Elu veinimõisas” võtetel Prantsusmaal, külastas eelmisel nädalavahetusel vendade Urbide korraldatud indiaanilaagrit. Mida selline laager endast üldse kujutab, mida seal tehakse? Buduaar rääkis Merlyniga sel teemal lähemalt. 

Armastatud lauljatar Merlyn Uusküla, kes hiljuti viibis tõsieluseriaali “Elu veinimõisas” võtetel Prantsusmaal, külastas eelmisel nädalavahetusel vendade Urbide korraldatud indiaanilaagrit. Mida selline laager endast üldse kujutab, mida seal tehakse? Buduaar rääkis Merlyniga sel teemal lähemalt. 

Merlyn pole indiaanilaagris kunagi varem käinud, seega oli kõik uus ja huvitav. Uurisime, kuidas talle laagris veedetud aeg meeldis. “See oli minu esimene kord indiaanilaagris viibida. Pean tunnistama, et mulle meeldis väga nende ehe ja spirituaalne lähenemine ja indiaani rituaalid. Ilmselt kõige meeldejäävamaks oli higitelk, kus käidi iga päev. Kokkuvõttes oli see väga hinge puhastav ja kvaliteetne aeg toredate inimeste seltsis. Aga eks head asjad tõmbavadki häid inimesi,” ütleb Merlyn rõõmsal häälel ning lisab veel: “Huvitav oli lähedalt näha, mil moel indiaanlased pühenduda oskavad ja kui sügavalt nad oma esivanemaid austavad. Nad oskavad elada hetkes ning olla tänulikud kõige eest,” tõdeb Merlyn, et ta õppis indiaanilaagris ka lihtsalt hetkes olemist nautima ja hindama. 

Indiaanilaagris ööbivad kõik teadupoolest telkides. Viimane kord, kui Merlyn aga telgis ööbis, oli üle kümne aasta tagasi ehk siis lapsepõlves. “Telgis ööbimine on puhtalt harjumise asi. Kuna ma pole tõesti väga tihti telgis ööbinud, siis eks veidi harjumatu oli ikka. Samas väga lahe on see, et telgist välja astudes, oled kohe looduses – selles on oma võlu. Lähed jalutad randa, hingad puhast õhku, pesed mereveega hommikul näo ära. Väga mõnus tõesti,” kiidab Merlyn telgis ööbimise positiivseid külgi.

Milliste emotsioonidega Merlyn laagrist lahkus? “See oli väga hea puhkus ja aeg iseendasse vaatamiseks. Nii mõnigi asi sai seal klaarimaks mõeldud ja tunnetatud. Praegu pärast laagrit on väga mõnus ja rahulik olemine,” tõdeb Merlyn, et tänu indiaanilaagrile tunneb ta end palju rahulikumalt ning puhanuna.

Karin Karu