Merlyn Uusküla: “Plaadi väljaandmine pole nali”

Merlyn Uusküla: “Plaadi väljaandmine pole nali”

Möödunud nädalal Vertigos toimunud Buduaar Fashion Nighti raames esitles Merlyn Uusküla unustamatu  live kontserdiga oma debüütplaati ,,IHUÜKSI”. Merlyni jaoks on albumi väljaandmisega täitunud kauaoodatud unistus. Buduaar uuris lauljatarilt, kaua plaadi tegemine aega võttis, miks on albumi nimi “Ihuüksi” ning milline on Merlyni enda lemmiklugu.  

Möödunud nädalal Vertigos toimunud Buduaar Fashion Nighti raames esitles Merlyn Uusküla unustamatu  live kontserdiga oma debüütplaati ,,Ihuüksi”. Merlyni jaoks on albumi väljaandmisega täitunud kauaoodatud unistus. Buduaar uuris lauljatarilt, kaua plaadi tegemine aega võttis, miks on albumi nimi “Ihuüksi” ning milline on Merlyni enda lemmiklugu.

Merlyn tegi albumi kallal aktiivset tööd umbes 3-4 kuud, kuid samas mõned lood on pärit juba aastast 2008. “Albumilt leiab neli varasemat singlit, aga rohkem on ikkagi uut, värskelt tehtud materjali. Albumil on neli lugu, mille autor olen ka ise. Samas pole see mulle nii oluline. Oluline on see, et on head lood ning hea meelega teen koostööd erinevate inimestega, siis on kokkupandud energiakogum suurem ja laiem ning see teebki plaadi minu jaoks heaks,” räägib Merlyn. Näiteks lugu “Miks alles nüüd” on valminud koostööd Cool D’ga. “See on vaid üks põnevatest koostöödest ning kindlasti ka üks mu lemmiklugusid plaadil!” Lisaks teevad albumil kaasa veel James Werts ja Rolf Junior.

Plaadi nimi sai valitud kahel põhjusel. “Kuna “Ihuüksi” on rahva hulgas väga populaarne lugu ja samas ka esimene lugu, mis tuli Merlyn Uusküla nime alt, siis leidsingi, et see on kõige õigem pealkiri minu esimesele albumile!” Oma albumist unistas Merlyn juba pikka aega. “Eks album ole iga artisti unistus ning ega ma pole ka erand selles osas. Tundsin, et nüüd on õige aeg see valmis teha. Plaat on ju artisti visiitkaart! Emotsioonid on ülevad ning ma olen väga rõõmus!” 

Põhjus, miks paljud artistid aga plaati välja ei anna, on lihtne. “Plaadi turule toomine on kindlasti väga suur töö. Ega siin nalja pole: salvestamised, loometöö, promod, kujundused, turundus, marketing jne. Üks asi on plaat, teine asi on see ka inimesteni viia. See plaat on mulle ka väga isiklik, sest iga detail on seal n-ö minu üle tsekatud – minu nunnu ju!” jutustab Merlyn oma debüütalbumist.  

Tene Sommer