Meru:”Inimesed suudavad mind hämmastada kõigega!”

22 kommentaari
Meru:”Inimesed suudavad mind hämmastada kõigega!”

Merilys Rinne, kunstnikunimega Meru, on noor kunstnik, kelle tööd ei jäta kedagi külmaks. Meru sai hiljuti maha oma esimese näitusega. Buduaar uuris, kas kunstniku elu on tasuv ja millest ammutab inspiratsiooni Meru. Pärast keskkooli läks Merilys õppima õigust ning õpingud juura vallas jätkuvad siiani. Õpingute kõrvalt aga tegeleb Merilys ka kunstiga. Lisaks maalimisele meeldib Merule disainida oma maalidest ka midagi kantavat. “Kehval ajal olen ise endale näiteks ka molberti valmistanud. Hea oli see, et sain ta disainida täpselt sellise, nagu endale meeldis, ja värvisin ta lihtsalt roosaks,” jutustab Merilys.   

Merilys Rinne, kunstnikunimega Meru, on noor kunstnik, kelle tööd ei jäta kedagi külmaks. Meru sai hiljuti maha oma esimese näitusega. Buduaar uuris, kas kunstniku elu on tasuv ja millest ammutab inspiratsiooni Meru.

Pärast keskkooli läks Merilys õppima õigust ning õpingud juura vallas jätkuvad siiani. Õpingute kõrvalt aga tegeleb Merilys ka kunstiga. Lisaks maalimisele meeldib Merule disainida oma maalidest ka midagi kantavat. “Kehval ajal olen ise endale näiteks ka molberti valmistanud. Hea oli see, et sain ta disainida täpselt sellise, nagu endale meeldis, ja värvisin ta lihtsalt roosaks,” jutustab Merilys. Samuti meeldib talle maalide sobitamine erinevatesse keskondadesse, näituste korraldamine ning ise näituste väisamine. Merilys lisab: “Hetkel on aktuaalne näiteks pühapäeva hommikul lastega joonistamine kohvik Komeedis. Lapsed on siirad ja inspireerivad ning head õppijad. Ja ilmselt ka ainsad, kes viitsivad koos minuga lõputult joonistada. Uskuge või mitte, aga avastasin ka, et üks ilus joonistatud hobune on lihtne tee ühe väikese tüdruku südamesse. “

Meru sattus kunstivaldkonda juba kuskil kolme-neljaselt, kui ta joonistas Hunt Kriimsilmale metsikult palju joonistusi. “Olin ta paadunud fänn. Ja siis iga saade ootasin, millal minu pilti telekas näidatakse. Seega sealt läks asi ilmselt juba normaalsuse piiridest välja ja ma tootsin metsikutes kogustes pilte, ” sõnab kunstnik.

Merilys räägib kunstniku ameti tasuvusest seda, et nii palju pilte kui ta maalida on jõudnud, on endale ka koduseina leidnud. ” Äraelatamise kohta ma ei oska õelda, sest mina saan hakkama teenides täpselt nii palju kui ma vajan, et veel maalida. Praegusel hetkel söögiks endale pilte unistatud praest väga tihti maalima ei pea. Ning see sõltub inimesest endast ka – mina olen loomult väga töökas ja seda veel eriti tehes oma asja!”vastab Meru. 

Inspiratsiooni ammutab Meru aga raamatutest ja reisimisest. Erinevate kultuuride nägemine on tema jaoks väga oluline. Merilys lisab:”Inimesed ise lihtsalt suudavad hämmastada kõigega. Inspireerivad on ka pealtnäha lahendamatud olukorrad, ehk siis kokkuvõttes kõik, millele saab esitada küsimuse, miks või kuidas.”.

Emadepäevaks viis Meru oma armsale emale ilusa orhidee ja meisterdas talle üle pika aja ise kaardi. “Arvan, et minu maalid on talle pigem selline igapäevane kingitus. Mõnikord niisama külla minnes olen ikka midagi seinale viinud, ” ütleb Merilys. 

 

Meru maalidega saab tutvuda lehel www.meruline.com

Buduaar.ee