Mida tähendab staaristaatus tuntud Eesti inimeste jaoks?

Mida tähendab staaristaatus tuntud Eesti inimeste jaoks?

Mis teeb tuntud inimesest staari? Miks neid Eesti meedias kuulsateks peetakse? Seda küsimust esitavad kommentaatorid küllalt tihti artiklite järel, milles räägitakse meie maa silmapaistvatest ja andekatest inimestest. Buduaar uuris tuntud Eesti inimeste käest, mida nende arvates staari staatus tähendab.

Mis teeb tuntud inimesest staari? Miks neid Eesti meedias kuulsateks peetakse? Seda küsimust esitavad kommentaatorid küllalt tihti artiklite järel, milles räägitakse meie maa silmapaistvatest ja andekatest inimestest. Buduaar.ru uuris tuntud Eesti inimeste käest, mida nende arvates staaristaatus tähendab.

Anatoli Ein, stilist, Style Express’i organisaator:

Tähed on nii taevas kui ka maal! Mõned säravad eredalt, mõned vaid süttivad. Show-bisnessis, moes ja kunstis on staare ehk siis tähti ka meil kahtlemata. Mõiste “Täht” on minu jaoks ande, töökuse, tugeva iseloomu ja publiku kustumatu huvi ühildumine. Mul on olnud õnne olla mitte ainult tuntud, vaid teha mitmete tuntud inimestega ka koostööd. Need on tugevad, huvitavad ja andekad inimesed, mõned on pärit Eestist, teised on välisriikidest.

Lana Vallo, tuntud meigikunstnik ning meigikoolitaja:

Minu jaoks võib tõeliselt kuulsaks inimeseks nimetada kedagi, kes pole kuulus vaid ainult meie väikesel maal, vaid ka üle piiride. Kui võtta moemaailm, siis selleks on modell Carmen Kass. Või Eesti ooperilaulja Annely Peebo.

Kirill Safonov, andekas moekunstnik, kelle kauneid jakke kannavad paljud staarid:

Arvan, et Eestis võiks täheks nimetada naist, kes on otsustanud meie ajal kasvatada lapsi, käia tööl, teha ära kodutööd ja hoida kõike oma elus kontrolli all. Üldiselt ei ole ta tõesti seltskonnakaunitar, vaid hoopis perenaine.

Maksim Toome, fotograaf:

Eesti on väga musikaalne maa. Mõeldes kas või laulupidudele. Sellepärast on põhilised Eesti tähed lauljad- Tanel Padar, Maarja-Liis Ilus, Eda-Ines Etti. Kõik nad esindasid Eestit Eurovisioonil. Sellepärast on Eesti laulu konkursi võitjad automaatselt kuulsad üle Eesti. Pole tähtis, kuidas nad esinevad Euroopa konkursil. Siin on ta täht, kellelt lapsed ja teismelised tahavad saada autogrammi ja kelle laule mängitakse raadios ja keda kutsutakse esinema firmapidudele ning sünnipäevadele.
Filmitähti meil ei ole, sest filmitööstus meil põhimõtteliselt puudub. Siiski saab nimetada tähtedeks mitmeid telenägusid. Nad on populaarsete telesaadete saatejuhid: Hannes Võrno, Peeter Oja, Mart Sander, Peeter Võsa. Tähtedeks võib nimetada ka mitmeid väljapaistvaid poliitikuid. Samuti eksisteerib eraldi kategooria tähti, kelle tegevusala vaevalt et keegi oskab täie veendumusega nimetada, kuid keda tuntakse sellegipoolest ära tänaval ja nende tegemisi arutatakse pressis. Kõige eredam selle kategooria täht on Anu Saagim. Üldiselt on meie tähed täpselt samasugused, kui mõnes teises riigis, välja arvatud siis filmitähed.

 

Karina M
Buduaar.ru