Miks ärimees William Vesilind kasvatab iga aasta novembris vuntse?

Miks ärimees William Vesilind kasvatab iga aasta novembris vuntse?

Ameerikas üles kasvanud, kuid 11 aastat tagasi Eestisse kolinud eestlasest ärimees William Vesilind on eluaeg armastanud ringi reisimist ning maailma avastamist.  Kuulsa väliseestlase Priit Vesilinnu poeg William on kahekordne isa ning elab koos eestlannast kaunitari Karin Golubeviga.  Novembrikuu on ülemaailmselt kuulutatud vuntside kasvatamise kuuks – eesmärgiga võidelda vähi vastu – ja William on samuti üks neist, kes igal aastal endale vuntsid kasvatab. Buduaar uuris Williami käest, mida tähendab tema jaoks “movember” ja kui paljud tema sõbrad sellest osa võtavad.  

Ameerikas üles kasvanud, kuid 11 aastat tagasi Eestisse kolinud eestlasest ärimees William Vesilind on eluaeg armastanud ringi reisimist ning maailma avastamist.  Kuulsa väliseestlase Priit Vesilinnu poeg William on kahekordne isa ning elab koos eestlannast kaunitari Karin Golubeviga. 

Novembrikuu on ülemaailmselt kuulutatud vuntside kasvatamise kuuks – eesmärgiga võidelda vähi vastu – ja William on samuti üks neist, kes igal aastal endale vuntsid kasvatab. Buduaar uuris Williami käest, mida tähendab tema jaoks “movember” ja kui paljud tema sõbrad sellest osa võtavad.

Williami jaoks tähendab “november” teadlikkust, vuntside kasvatamisega näitab ta, et vähihaigus pole naljaasi ja selle vastu tuleb võidelda. “Minu jaoks on “movember” võimalus näidata kõigile, et minu jaoks on see teema oluline ja miks ka mitte teha seda läbi huumori ehk siis vuntside kasvatamisega. See liikumine sai tegelikult alguse 2009. aastal Inglismaal ja mina olen sellest osa võtnud nüüd juba kolm aastat,” ütleb William ja lisab: “Eelkõige tähendab “movember” võitlust eesnäärmevähi vastu. On ju teada, et mehed ei lase oma tervist piisavalt sageli kontrollida ja “movembri” eesmärgiks on panna mehi oma tervise peale rohkem mõtlema. Shokeeriv fakt on see, et igal kümnendal mehel on eesnäärmevähi risk ja iga sajas mees, kes on vanem kui 40, nakatub varem või hiljem eesnäärmevähki,” soovitab William meestel oma tervise peale rohkem mõelda ja regulaarselt kontrollis käia, enne kui on liiga hilja.

Väga paljud Williami sõbrad võtavad samuti igal aastal vuntside kasvatamisest osa ja mõnes mõttes on see isegi omavaheline võistlus. 

Kuna jõulud on peagi käes ja novembri lõpuks olid Williami vuntsid päris suureks kasvanud, siis miks mitte neid edasi kasvatada, ja kui habe ka lisada, siis saab ju jõuluvana mängida. Mida William sellest ideest arvab? “Nojah, ja siis ma peaksin kiiruga kõhu ka ette kasvatama ju,” naerab William. “Aga jah, ausalt öeldes minu elukaaslane vihkab vuntse, ta ütleb, et need panevad tema näonaha sügelema. Olen täiesti veendunud, et ta käsib need mul esimesel võimalusel maha ajada, samas mina iseenesest võiksin kogu aeg vuntsidega olla,” muigab William.

Kui keegi soovib “movembri” kohta lisateavet, siis sellest saab lugeda siit.

Karin Karu