Miks loobus raadio StarFM saatejuht Allan Roosileht emakeeleõpetaja ametist?

10 kommentaari
Miks loobus raadio StarFM saatejuht Allan Roosileht emakeeleõpetaja ametist?

Raadio StarFM saatejuht ja diskor Allan Roosileht (53) pidas enne raadiosse tööle minekut hoopis teist ametit ja seda lausa kümme aastat järjest. Millise ametiga tegu oli ja miks Allan sellest ühel hetkel loobuma pidi – Buduaar uuris järgi.
 

Raadio StarFM saatejuht ja diskor Allan Roosileht (53) pidas enne raadiosse tööle minekut hoopis teist ametit ja seda lausa kümme aastat järjest. Millise ametiga tegu oli ja miks Allan sellest ühel hetkel loobuma pidi  Buduaar uuris järgi.

Allan on alati olnud loominguline inimene ja kooliajal meeldis talle väga luuletada. “Ma olin tõesti väga aktiivne luuletaja, meil toimusid koolis luuleõhtud, kus ka mina alati kohal olin. Luuletamine ja eesti keel on mind alati väga paelunud,” tunnistab Allan ja jätkab: “Just sel põhjusel, et eesti keel mulle väga meeldib, otsustasingi emakeele õpetajaks õppida ja aastatel 1981–1991 töötasingi Tallinna 8. keskkoolis õpetajana. Meil oli väga lahe seltskond ja noortega on mulle alati meeldinud tööd teha.”. 

Kuid miks Allan emakeeleõpetaja kohast loobus? “Mul oli sõjaväes käimata ja sel ajal oli selles suhtes väga karm kord – keegi ei pääsenud. Seega tuli mul veeta poolteist aastat Leningradi lähedal Nõukogude armee raketiväeosas. Tagasi tulles töötasin mõnda aega veel väikese koormusega õpetaja kohal ning siis loobusin, ju siis see vahepealne aeg tegi omad korrektuurid ja lihtsalt kukkus nii välja,” nendib Allan, et ühel hetkel ta mõistis, et aeg on käes töökohta vahetada.

Karin Karu