Milline on florist Mairo Pajula lemmiklill?

Milline on florist Mairo Pajula lemmiklill?

Les hommes fatales – mehed, kes muudavad naiste elu ilusamaks. Buduaar küsitleb florist Mairo Pajulat.    

Les hommes fatales – mehed, kes muudavad naiste elu ilusamaks.
Seekord küsitleb Buduaar florist Mairo Pajulat.     

Hobid – Fotograafia, veesport, sisekujundus, laulmine.

Töökoht – Olen ArtFlore üks omanikest. Loomulikult ei saa mainimata jätta ka vastavatud  ja alles oma esimesi samme tegevat Sohvaklubi, kus olen üks asutajatest. Sohvaklubi tegeleb kesklinnas kaunite kunstide kursustega ning püüab olla mõnusaks lisaväärtuseks ja energiasüstiks hallis argipäevas. Hiljaaegu sai hakatud tegelema ka lauanõude maaletoomisega Portugalist. 

Kus said ilupisiku? Eks see ilupisik on peidus meis igaühes, aga see tuleb vaid üles leida. Mina leidsin selle üles varajases teismeliseeas tänu vanaemale ning seda alguses ikka väga vastutahtmist, sest proovi ise jalgpalli mängimise asemel vanaemaga lilleseadekursusele minna. Nimelt oli ta kursuse juhendaja ja pealekauba ka legendaarne käsitööõpetaja ning eks tuleb tunnistada, et geenidel on tugev jõud. Peagi avastati mind juba lillepeenarde vahelt ja siis oli hobile sõrm antud, mis varsti võttis lausa terve käe. 

Kus õppisid ametit? Kõik sai alguse kursustest, kui käisin alles põhikoolis. Kuna sel ajal ei olnud eriti suurt võimalust floristikat õppida, tuli ise kõvasti tööd teha ja väliskirjandust tellida. Aegamööda aga tekkisid juba tutvused nii Soomes, Inglismaal kui ka USAs ning teadmiste ja oskuste jagamine on vägagi palju juurde andnud.

Kuidas tunned ennast nn „naiste maailmas“? Pean tunnistama, et olen õnnelik inimene, sest mind on alati ümbritsenud naised ja mida saakski üks mees paremat tahta. Ma ei kurda tähelepanu vähesuse üle, aga sellega tuleb harjuda ja osata seda nautida. Siinkohal tahakski soovitada meestel rohkem n-ö ilupisikuga nakatuda ja rohkem „naiste maailmaga“ seoseid luua. See tuleb kasuks suhetes naistega!

Kas mehena on selles valdkonnas lihtsam või raskem läbi lüüa? Läbilöögivõime sõltub ikkagi oskustest ning tahtmisest midagi saavutada ja millegi poole püüelda. Leides endas üles kindla sihi ja soovi, siis ei määra antud juhul sugu mitte midagi. Eriti hea on veel see, kui tekib võimalus hobi ja töö omavahel siduda, siis on tulemuseks hoopis teine hingamine. Millegipärast on jäänud aga ikkagi mulje, et ilumaalimas saavad enam tähelepanu just mehed. Samas on see ka vägagi loogiline, sest niinimetatud „machomaailmas“ on iluga seotud valdkond peaaegu tabuteema ning seega need vähesed mehed „naistemaailmas“ paistavad lihtsalt rohkem välja.

Milline on „must have“ moe- või iluvidin, mida peab omama iga endast lugu pidav trendiinimene? Ma usun, et iga trendiinimene juba teab , et selleks peab olema terav nuga. Seda ikka sel juhul, kui räägime lillemaailmast. Nimelt enne lillede vaasi panekut tuleks teha uus lõige ja seda terava noaga, mitte aga varrele kääridega kallale asuda. Kindlasti on oluline ka see, et vette ei satu peale varreosa ka lehti. Lisaks eelpool mainitule ei tasu ära unustada ka vaasi puhtust enne vee sisse valamist. Tuleb aga tõdeda, et mood lillemaailmas nii kõvasti laineid ei löö nagu rõivatööstuses. Seega moe ja iluvidinad on rohkem rõivadisainerite pärusmaa.  

Millised on kõige populaarsemad lilled ning millised on sinu lemmikud?  Minu isiklikuks lemmikuks on juba ajast aega olnud flamingolill ehk Anthurium, aga mitte tavalised sordid, vaid ikka sellised, mis veidikenegi pahviks löövad.
Kui aga rääkida populaarsematest lilledest, siis ei saa olla eriti originaalne, sest eks see ole ikka roos. Tuleb aga tunnistada, et taaskord hakkab harjumuseks saama lihtsalt lõikelillede kinkimine. Kui aastaid on suur osakaal olnud kimpude valmistamisel, siis nüüd ostetakse lihtsalt lõikelille kas tähtpäevade puhuks või  kodu kaunistamiseks. Rõõm on siinkohal veel tõdeda, et tähelepanu on hakanud köitma ka igasugused huvitavad lillesordid, mis annavad floristidele rohkem mänguruumi  teha midagi omanäolist ja luua rohkem silmale nauditavat. Tundub, et inimene otsib vaheldust ka lillede kinkimise osas, mis on ju vägagi positiivne.

 

 

Heinike Juhanson