Milline on olnud Triin Hundi kõige meeldejäävam puhkus?

Triin Hunt on kaunis särtsakas naine, kelle käe all õnnestuvad kõik tegevused fantastilise kergusega. Ta saab edukalt hakkama tantsimise, laulmise, ürituste organiseerimise ja ka kõige muuga, millele ta oma energia suunab. Praegu tegutseb Triin mitmel rindel, nimelt on ta värskelt avatud ööklubi Teater kliendisuhete juht ja aitab Buduaari tiimi erinevate projektide raames. Lisaks paljude huvitavate tegemiste kõrvalt on asjalik naine jõudnud palju reisimas käia. Avastamas on käidud korduvalt vahemereäärset kultuuri: Itaalia maalilist loodust, sealset paljukiidetud kohalikku kööki kui ka Lõuna-Hispaania päikselist maalilist maastikku. Buduaar küsis Triinu käest, milline on siiski tema kõige-kõigem puhkus siiani olnud.

Triin Hunt on kaunis särtsakas naine, kelle käe all õnnestuvad kõik tegevused fantastilise kergusega. Ta saab edukalt hakkama tantsimise, laulmise, ürituste organiseerimise ja ka kõige muuga, millele ta oma energia suunab. Praegu tegutseb Triin mitmel rindel, nimelt on ta värskelt avatud ööklubi Teater kliendisuhete juht ja aitab Buduaari tiimi erinevate projektide raames. Paljude huvitavate tegemiste kõrvalt on asjalik naine jõudnud palju reisimas käia. Avastamas on käidud korduvalt vahemereäärset kultuuri: Itaalia maalilist loodust, sealset paljukiidetud kohalikku kööki kui ka Lõuna-Hispaania päikselist maalilist maastikku. Buduaar küsis Triinu käest, milline on siiski tema parim puhkus siiani olnud.

Kõige meeldejäävam ja elamusterohkem puhkus on tema meelest olnud kindlasti Mehhiko reis. Täpsemalt külastas kaunitar Mehhiko idaosa, Yucatani poolsaart, mis pakub elamusi kõigile seiklejatele ja kultuurihuvilistele. Yucatani poolsaar on maiade üks olulisemaid kultuurikeskusi, kus asuvad nende kuulsamad linnavaremed Chichen Itza ja Uxmal. Chichen Itza on ühtlasi ka maiade kuulsaim templilinn, mis on valitud kaasaegse 7. maailmaime hulka ja on oma arhitektuurse ilu ja saladuslikkuse tõttu üks külastatavamaid arheoloogilisi mälestusmärke maailmas. Linna asutas aastal 514 preester Lakin Chan ehk Itzamna, kelle järgi ka linnaelanikke itsadeks kutsuma hakati. Chichen Itza nimi aga tuleneb maiakeelsetest sõnadest Chi–suu, Chen – kaev ja Itza – hõimunimi, kokkuvõtlikult “itsa hõimu kaevusuu”. Uskumuste järgi visati inimesi ohverduseks sügavasse kaevu ning kes ellu jäi, see pidi olema prohvet. Linn eksisteeris aastani 1441, mil elanikud selle teadmata põhjustel  hülgasid.

Teine võimas vaatepilt oli maiade iidne linn Uxmal. Seal saab näha vapustavat Puuc-stiili arhitektuuri. Külastasime Ovaalset Võluri Püramiidi, kuberneri templit oma 365 vihmajumal Chaak’i  maskiga, Nunnade „Nelinurka“, Kilpkonnade Templit.  
Nendes iidsetes linnades on ühendatud filosoofia ja ajalugu ja just seal sündiski uus teaduse liik – arheoastronoomia, mis on seotud ka 1012. aasta kataklüsmi ennustustega. Neid salapäraseid paiku soovitab Triin kindlasti oma silmaga ära vaadata, kui on plaan Mehhikot külastada.

“Mainimata ei saa jätta sealseid valgeid  liivarandu, metsikut loodust ja imelisi toiduelamusi. Ja mis saakski veel nauditavam olla, kui koged kõike seda oma armsa kaaslase ja väikse Mojitoga:),” nendib Triin.

Kõigi nende välismaal seiklemiste kõrval hindab Triin kõrgelt just suvist puhkust Eestis. Siin naudib kaunitar igat koosveedetud aega pere keskis ja kõige meeldejäävamad ja unustamatud puhkusehetked on aset leidnud Triinu lapsepõlvekodus Pärnus. “Tõesti armsas suvepealinnas on nii mõnus olla ja Pärnu enda rand on suviti väga kalliks saanud,” tunnistab ta.

 

Sandra Davõdov