Millise legendaarse lauluga üllatab Toomas Kolk superstaari-saates?

Millise legendaarse lauluga üllatab Toomas Kolk superstaari-saates?

Hetkel vahetusõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias klassikalist laulu õppiv Toomas Kolk on “Eesti otsib superstaari” saates pääsenud seitsme parima hulka. Toomas, kelle eripärane hääl ei jäta külmaks kedagi, on juba viimase kahe saate jooksul saanud karmi kriitikat žüriiliikmete poolt, kuid rahvahääletuse põhjal on Toomas üheks saate favoriidiks.  Buduaar rääkis Toomasega – mida arvab Toomas žüriiliikmete kommentaaridest, rahva poolehoiust ning kas Toomas on lõpuks leidnud oma laulu, mis tema tõelise ande esile toob?
 

Hetkel vahetusõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias klassikalist laulu õppiv Toomas Kolk on “Eesti otsib superstaari” saates pääsenud seitsme parima hulka. Toomas, kelle eripärane hääl ei jäta külmaks kedagi, on juba viimase kahe saate jooksul saanud karmi kriitikat žüriiliikmete poolt, kuid rahvahääletuse põhjal on Toomas üheks saate favoriidiks. 

Buduaar rääkis Toomasega – mida arvab Toomas züriiliikmete kommentaaridest, rahva poolehoiust ning kas Toomas on lõpuks leidnud oma laulu, mis tema tõelise ande esile toob?

Ka Toomas ise on nõus väitega, et külmaks ei jäta tema esitlused kunagi.Olukord on jah selline, et külmaks ma jätan vist võrdlemisi vähe inimesi – pigem kas meeldin või siis keerutan tolmu üles. Aga ma olen sama eriline nagu iga järgmine finalist, sest hetkel meist seitsmest on igal ühel niivõrd teistest eristuv hääl – vokaalkarakterid on seega väga põnevad,” arutleb Toomas. Samas lisab: “Žüriiliikmed on karmid, sest nad on muusikateadlikud inimesed. Igav ju olekski, kui siin kõik finaalsaated järjest kõiki taevani kiidetakse. Või mis?” naerab Toomas. “Ja alati on nende kriitikas ka korralik tükike tõtt. Nad motiveerivad mind läbi oma musta huumori järgmine kord aina rohkem end kokku võtma ning ennast ületama, seega mõjuvad nad minule vaid positiivselt.”

Kuhu loodab Toomas ise finaalis jõuda? “Kui kümne hulka pääsesin, võtsin esialgu eesmärgiks kuue hulka jõudmise. Aga sellise formaadiga saates on kohatu mingeid tulemuslikke eesmärke seada, kuna kõik sõltub tuhandest pisiasjast, mis lõpuks taandub inimeste telefonikõnedele. Seega eelkõige on eesmärk esineda mõjuvalt, positiivselt ja meeldejäävalt ning võtta igat saadet nii tõsiselt, nagu see oleks viimane võimalus end maailmale näidata.”

Kuid millise lauluga püüab Toomas sel pühapäeval silma paista? Kas laul on juba välja valitud? “Laul on välja valitud – selleks on “Moon River” filmist Breakfast at Tiffany´s. Ka minu jaoks on kogu see “oma laulu leidmine” huvitav protsess ning oma nišši päris ühe kuuga veel ei leia. Küll aga tean, et iga esitus ja ettevalmistus viib mind sellele lähemale ning annab mulle rohkem aimu minu potentsiaalist. Iga päev harjutamist aitab mul muuta lood rohkem enda omaks ning nende sümbioosist lõpuks kasvabki välja minu nišš ja minu laul. Mis puutub aga sel nädalal esitavasse laulu, siis päris estraadivõtmes ma “Moon River´ile” ei lähene, kuna ma armusin Audrey Hepburni versiooni.”

Karin Karu