Milliseid etendusi võiks sõbrannadega teatris vaadata?

Vahel on päris raske oma meest teatrisse meelitada, aga sõbrannasid palju lihtsam. Buduaar valis välja kolm mõnusat teatrietendust, mida just sõbranna(de)ga on väga lahe vaatama minna.

Vahel on päris raske oma meest teatrisse meelitada, aga sõbrannasid palju lihtsam. Buduaar valis välja kolm mõnusat teatrietendust, mida just sõbranna(de)ga on väga lahe vaatama minna.

1. Beautiful Bodies
Ehk justkui „Seks ja linn“ teatri Vanemuine laval. Kuus sõbrannat kogunevad korteris, et tähistada sõbranna peatset sünnitust. Kuus erinevat naist: elurõõmus fagotimängija, üksindust nautiv kirjanik, kaaluprobleemidega küünik, liigsale modell, kõiketeadev äridaam ja rolli ootav ettekandjast näitlejanna. Varases keskeas naised, kes ei ole tahtnud või suutnud end kellegagi siduda ega lapsi saada. Aga bioloogiline kell tiksub armutult ja seda tagasi keerata pole võimalik. Suurlinna pinged võimenduvad emotsionaalses õhtupoolikus.
Osatäitjad: Marika Barabanštšikova, Katrin Pärn, Piret Simson, Kersti Heinloo, Kristel Elling, Eva Püssa, Janika Sillamaa, Eva Klemets

2. Kuidas dresseerida meest
Ehk ahvist inimeSeks /Komöödiateater
See on naise vastulöök Jan Uuspõllu Ürgmehele. Eesti rahvas saab kuulda kogu tõde sellest, mis siis ikkagi ahvist inimese tegi – kas töö või hoopis miski muu, millele viitab juba pealkiri. Äratundmisrõõmu leiavad kindlasti nii paadunud teatraalid kui ka need, kes haruharva publiku hulka satuvad. Laval on Eesti seksikaimaks valitud ja mitmetest seriaalidest tuntud Merle Palmiste. Pettuda igatahes ei tule, vaimustuda võib aga küll – niivõrd elulised ja mõistetavad on näited meie igapäevaelust, mis ette kantakse. Palmiste mängib siin üksinda nii naisi kui mehi, aga ikka koomilises võtmes, nii et naerulihastele on korralik koormus garanteeritud.

3. Minu oivaline lahutus
Mida tunneb üks keskealine naine, kui pärast pikka kooselu laseb tema mees armukesega jalga? Sulaselget vabanemistunnet! Peatselt siiski ka paanikat. Kuidas kohaneda üksiolekuga? Pikal teekonnal tagasi iseenda juurde kogeb Angela ümbritsevate inimeste poolt palju veidrat suhtumist ja naljakaid olukordi. Laval on suures plaanis Ülle Kaljuste, kes mängib kümmekonda eri tegelast: üksi jäänud Angela, tema tütar, ema, majapidajanna, arst, kriisitelefoni konsultant, sõbranna, advokaat, jne, jne. Näidend räägib lahkuminekust ega salga sugugi selle sündmuse valu, kuid kutsub nägema ka asja naljakat poolt ning halamise asemel vabanemistundega naerma.
Osades: Ülle Kaljuste ja Taavi Teplenkov. Draamateater.


Vaata pilte SIIT