Milliseid kingitusi teeb jõulude ajal Angela Aak?

Aastaid tagasi soovahetusoperatsiooni läbi teinud muusik Angela Aak on mänginud ansamblites VanGogh, Vanemõde, Henhouse, T-klaas, GGG, Long Loff ning Aak & Oja. Hetkel on ta aga ansambli Blacky kitarrist ja laulja. Buduaar uuris rokileedilt pisut lähenevate jõulupühade ning kingituste kohta!

 

Aastaid tagasi soovahetusoperatsiooni läbi teinud muusik Angela Aak on mänginud ansamblites VanGogh, Vanemõde, Henhouse, T-klaas, GGG, Long Loff ning Aak & Oja. Hetkel on ta aga ansambli Blacky kitarrist ja laulja. Buduaar uuris rokileedilt pisut lähenevate jõulupühade ning kingituste kohta!

“Kõige rohkem tähendavad jõulud mulle ühte erilist tunnet, mida tunnen rohkem ja vähem pea kogu detsembrikuu. Ma ei oska seda otseselt kirjeldada, aga nii see on,” räägib Angela jõulupühade erilisest tähendusest enda jaoks. “Kiriklikus mõistes ei ole ma ju mingit usku ja ei tähista ka jeesuslapse sündi, aga ometi antakse mulle inimesena sel ajal nagu mingi kood. Ajarataski võtab taas jälle uue pöörde. Tean, et aeg on ju tegelikult abstraktne mõiste ja hingedena oleme me kõik ju kogu aeg nii-öelda kõikides aegades üheaegselt. Sellel aastal tundsin seda erilist jõulutunnet esmakordselt juba mõne nädala eest päeval, kui läksin Grapsi mälestuskontserdile mängima,” lisab ta.

Kuigi jõulukuu on Angela jaoks erilise väärtusega, ei ole ta üldse mingit pühade ega ka näiteks sünnipäevade tähistamise usku. “Samas meeldib mulle kodu jõulusemaks dekoreerida, kui on selleks veidike mahti olnud. Jõuluõhtul teen midagi süüa, kui on keegi külla tulemas, ja naudin meeleolu. Samas võin ka tegeleda igapäevaste asjadega ja tööga, ometigi on inglid piilumas mind kuuse alt. Viimased paar aastat mingit erilist jõulude tähistamist pole olnud, olengi tegelenud kodus lihtsalt omade asjadega. Oskan selle kõige juures nautida jõulurõõmu nagu rõõmu igast päevast!” jutustab Aak. Enim on Angelale meelde jäänud aga 2006. aasta jõulud tema suurte elumuutuste tõttu. “Ega neis ju midagi nii erilist ei olnudki, ometi mäletan, et mul oli iga väiksemagi liigutuse üle südamest hea meel. Kui käisin toomas väikest kuusepuud või kaunistasin kööki inglikestega.” 

Milliseid kingitusi aga Angela jõulude ajal teeb? “Mulle meeldib kingitusi teha. See on selline tore tunne, kui su tehtud kingituse üle on saajal tõesti hea meel. Süda tegelikult ütleb, mida kellelegi kinkida, aga ometi vahel küsin ikka salamisi soovid üle. Püüan ikka personaalselt rõõmu valmistada kingituse saajale! Kink võib olla ka sümboolse tähendusega! Ma olen muidugi teinud tihti ka jõulukingituse hoopis mingil teisel ajal ja isegi muul aastaajal. Lihtsalt sisetunne ütleb,et vot sellist asja on kellelgi väga vaja ja tuleb kohe kinkida. Mis seal salata, teinekord jääb aga käsi kinkimiseks liiga lühikeseks ja mõned kingid jäävad ootama oma aega. Olen hästi tänulik, et mul on olemas need head ja armsad inimesed, kellele kingitusi teha!”

Angelal endal on iga kingituse üle hea meel! “Ja ka selle üle, et mul on olemas inimesed, kes soovivad mulle kingitusi teha!”

 

Tene Sommer