Millistel välismaa staaridel on kodus Martin Saare teosed?

Millistel välismaa staaridel on kodus Martin Saare teosed?

Martin Saar on erakordselt andekas Eesti kunstnik, kes elab ning tegutseb New Yorgis. Taaskord sai mees hakkama oma järjekordse kollektsiooniga, mis kannab nime Bubbles.

Martin Saar on erakordselt andekas Eesti kunstnik, kes elab ning tegutseb New Yorgis. Taaskord sai mees hakkama oma järjekordse kollektsiooniga, mis kannab nime Bubbles ning mida võib imetleda nüüd Tallinnas restoranis Vertigo.

Näitusel olevaid töid hakkas kunstnik pildistama juba 3 aastat tagasi, kokku on Bubbles seeriaid 4, Vertigos on üleval neist 19 säravamat fotot. Näitus Bubbles on üleval 2 kuud ning kuna tegu on näitusmüügiga, on kõigil soovijatel võimalik kohapeal soetada endale Martini tehtud fotosid.

Mida sümboliseerivad fotodel olevad mullid? „Minu jaoks kujutavad nad pöörast olukorda, mis oli maailmas mõned aastad tagasi. Esitletud töid vaadeldi enne majanduskriisi kui visuaalseid kaunistuselemente, pärast mulli lõhkemist kunsti ja kinnisvaraturul sai Bubbles seeria hoopis teise tähenduse,“ räägib Martin.

Mitmed maailmatuntud persoonid on Martin Saare teoseid endale koju soetanud, nende hulka kuuluvad : Graydon and Anna Carter – ajakirja Vanity Fair peatoimetaja, moedisainer Diane von Furstenberg, mustkunstnik David Copperfield, president Ronald Reagani abikaasa Nancy Reagan ning moelooja Carolina Herrera.

„Minu kunsti jaoks on kõige rohkem turgu Ameerikas, New Yorgis ning Miamis, kuid kuna ma pean end Eestimaa patrioodiks, siis tahan hakata siin rohkem tööd tegema,“ räägib Martin Buduaarile.

 

Annika Ülejõe
Buduaar.ee toimetaja